Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Omurgasızlar...

22 Mart 2014 - 14:10

Yeni bir canlı türü belirlendi son zamanlarda.. Ne zaman “Siyaset-Cemaat ilişkisi normal değil!..” desem, hooop! “Cemaat düşmanı” oluyorlar..

 

Ne zaman “Ergenekon konusunda bir yanlışlık var!..” diyecek olsam ve söz daha ağzımdan çıkmadan, hop!“Ergenekoncu” oluyorlar..

Ne zaman “ Kim olduğu önemli değil Berkin Elvan daha çocuk! “ diyeceğim, hoppalaaa!“şehitlikten” dem vurup birden Milliyetçi oluyorlar.. Sesten hızlı hareket edebilen ve muhtemelen omurgasız bir canlı türü keşfedildi haber vereyim istedim..

Yazıma böyle bodoslama girmek istemezdim ama bu canlı türlerinin aramızda dolaştığının bilincine varırsak ve seçim arifesinde bu canlı türüne rastlarsak şaşırmayın istedim. Allah muhafaza ne olur ne olmaz üzerine falan basarsınız diye de ikaz ediyorum…

“Sureti HAK’ dan görünüp” yani iyi niyetli gibi yaklaşıp sonrada her türlü melanetin yardakçılığını yapanlar var aramızda. Bunların içinde, Allah’ın tüm özelliklerini birine bahşedenler var.. Ayet ve Hadis okuyarak tam tersini yapanlar da var.. Hatta Allah’ın ayetleri ile telefonda arkadaşı bir gazeteci ile şaka yollu, dalga geçenler bile var..

Ne demişti dinlemeye takılan, rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında adı geçen Devlet Bakanı Egemen BAĞIŞ.. “Giriyorum Google’ye, indiriyorum oradan bir ayet ve Cuma günleri paylaşıyorum twitter den.” Bu arada konuştukları şahıs ile kahkahaları tavan yapıyor. Makara yaptıkları Bakara Suresi'nin 14. ayetinde Yüce Allah şöyle buyuruyor: 'Bunlar iman etmiş olanlarla yüz yüze geldiklerinde, iman ettik derler. Kendi Şeytan'la baş başa kaldıklarında ise söyledikleri şudur; Hiç kuşkunuz olmasın biz sizinleyiz. Gerçek olan şu ki biz alay edip duran kişileriz der.'..Ne demiştik, Sureti Haktan görünüp her türlü şebekliği yapanlardan bahsetmiştik. Bunun İslam’daki karşılığı MÜNAFIKLIKTIR..

Bu canlı türü belki eskiden beri vardı ama, bu devirde palazlandı ve semirdi.

Omurgasız diyorum üstüne basa basa, çünkü bu canlı türü daha önce biz “Dinimiz böyle demiyor, yapmayın etmeyin” dediğimizde “dinler arası diyalog” diyordu. “Bayrak bizim için önemlidir, çünkü bağımsızlığımızın sembolüdür” dediğimizde PKK çaputlarını gösterdi bize bayrak diye. Çakallar üzülmesin diye indirttikleri bayrağımızı, başı sıkışınca üzerinden siyasi propaganda yapıyor. Sanki benim şanlı bayrağım sıkışınca kullanılan bir malzeme. “Millet, vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes TÜRK’tür”dediğimizde “ben milliyetçiliği ayaklar altına aldım” diyordu.. Şimdi ise seçim arifesinde “vatan, millet, bayrak” diyerek şekil değiştirdi. Bunlar daha önceleri de anında şekil değiştirebiliyorlardı ama aklımızı zarara uğratacak kadar seri değillerdi. Zamanında Refah Partisinin “Milli görüş” ünün davulunu çalarken “Biz Milli Görüş gömleğimizi çıkardık” diyebilecek kadar hareketleri seri.. Milliyetçilik gömleğini veya Din gömleğini çıkardık hatta insanlık da ne imiş demeyeceğinin garantisi yok tabiî ki..

Ey Millet!... Yeni bir canlı türü bulundu omurgasız, her türlü ortama uyabilen ve her türlü ortamın şeklini alabilen, haberiniz olsun. Demedi demeyin, her an karşınıza çıkabilir diye de tekrar ediyorum. Size Türk Milliyetçiliğinin büyük düşünürlerinden Hüseyin Nihâl ATSIZ bir sözünü yazmak istiyorum.. "İnsanlar mizah ve şaka yapabilirler. Fakat bazı konular vardır ki onlar asla şakaya gelmez. Orada ciddî olmak insanlık borcudur. Bayrakla alay edemezsin. Millî tarihle eğlenemezsin. Kuranı mizah konusu yapamazsın. Aile namusunu hiçe sayamazsın. Bunlar millî mukaddesattandır. Millî mukaddesatı olmayan millet, millet değil hayvan sürüsüdür.". 

 Arz ederim….

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU