Karakter Boyutu :
BURHAN TUTKUN (konuk yazar)

KISKANMAYALIM.....SAHİPLENELİM

09 Nisan 2015 - 12:30

Bugün sevgili gençlere toplumumuzun en büyük sorunlarında biri olan UYUMSUZLUK tan bahsedeceğim.


Son yıllarda çevremizde ve toplumumuzda çok sık görülen aile ve eş ayrılıklarının sebebini, adını AŞIRI GEÇİMSİZLİK koyduğumuz beden ve ruh uyumsuzluğudur. aşırı kıskançlıktır. SEVEN İNSAN KISKANIR. ama aşırı kıskançlık güvensizlik ailelerin yıkılmasının en büyük sebebidir.

 

Sevgili gençler....Yaradanımız Dünyayı ve kainatı o kadar düzenli yaratmışkihayret etmemek mümkün değil. Bütün canlıları çift cinsiyetli erkek ve dişi yaratmış doğanın düzenini bekasını sağlamıştır.

 
Bir dişiyi bir erkeğe bir erkeği bir dişiye yetecek kadar mükemmel yaratmıştır.


MEVLAM GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.

Dostlarım...Ruh ve beden uyumsuzluğu varsa, eşler bir birini anlamıyor mutlu ve tatmin edemiyorsaen uygunu çoluk çocuk olmadan medeni bir şekilde dost gibi ayrılmak o defteri bir daha açmamaktır.


Ayrılıkların en büyük acısını ızdırabını maalesef ÇOCUKLAR YAŞIYOR. canımızın parçası olan Dünyanın en güzel serveti olan evlatlarımızı ömür boyu üzmeye üvey anne ve baba merhametine terk etmeye ve ömür boyu onları GARİP bırakmaya hakkımız varmı.

Dostlarım...mutlu olmak mutsuz olmaktan daha kolay.İnsana huzur veren mutlulk veren sevgi aile içinde toplum içinde çok önemli. YUNUS EMRE.....SEVELİM SEVİLELİM DÜNYA KİMSEYE KALMAZ diye boşuna söylememiştir.
Sevgi kuş gibidir. Kuşu avucunda çok sıkarsan ölür. Çok gevşek bırakırsada uçar gider.

Mevlam Dünyayı kurallar üzerine kurmuştur. Kurallarına uyan yapınız dediğini yapan yapmayın dediğini yapmazsak toplumda ve ailemizde huzurla yaşar sevilen ve saygı duyulan bireyler oluruz.


Sevgili peygamberimiz evleniniz çoğalınız ben öbür alemde ümmetimin çokluğuyla övünürüm buyurmuş EVLİLİK şartıyla kadın erkek ilişkilerini CİNSELLİĞİ mubah kılmıştır.


Maalesefcinsellik toplumda konuşulamaz tartışılamaz bir tabu olarak görülmüş evlenecek gençlere büyükleri tarafından gerektiği gibi anlatılmadığından cinsellik günah yaklaşılmaz bir tabu hareket olarak gösterildiğinden evlenecek gençler hiç bir şey bilmeden mutluluğu tatmadan maalesef boşanmak durumunda kalmışlardır...

 

Sevgili gençler...Yazımın başlığını ----KISKANMAYIN SAHİPLENIN diye yazdım. 
Lütfen deneyin birbirinize sarılın.mutlu edin mutlu olun. herşeyi birbirinizde bulun yaşayın. o zaman bir olacak birlik olacak aranıza üçüncü kişiyi sokmayacaksınız. YUVALARINIZ CENNET BAHÇESİ OLACAKTIR. 


Varmısınız gençler birde bu yolu deneyin Göreceksinizcennewtin yolunun mutluluktan geçtiğini.


İki gönül bir olursa samanlık seyran olur.


AÇ KÖPEK FIRIN YIKAR.....SEVGİYE İLGİYE AÇ İNSAN YUVA YIKAR


Sevgi saygı ve hürmetlerimle Burhan Tutkun 

  • Yorumlar3
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU