Karakter Boyutu :
HÜLYA İŞCAN

10’DA 10 KEHANETİ TUTTU

30 Mart 2014 - 23:08

Seçim süreci başladığında tüm Ak partililerin dillerine pelesenk ettiği 10!da 10 sözü tuttu. Ak parti merkez ile tüm ilçe ve beldelerde seçimi kazandı. Bu sürpriz oldu mu, belki de olmadı tartışılması gereken bir konu.

Düzce belediyesini 5 yıl aradan sonra yine Mehmet Keleş kazandı. Keleş her platformda dile getirdiği “bu seçimi yüksek oyla alacağız” sözünü tuttu, seçmeni ikna etti ve ipi göğüsledi. MHP ile başa baş gideceği tahmin edilirken, tüm tahminler ters tepti ve Keleş açık ara seçimi kazandı.

Seçim sonuçları açıklanmaya başladıktan sonra nefesler tutuldu. Oy oranları geldikçe AK partinin bir bir ilçeleri aldığı da belli oldu.2009 yılında kaybettiği ilçeler ve beldeleri geri alan AK parti, kazanamaz denilen ilçelerde de ipi göğüsledi.

Seçim sonuçlarının şaşırttığı üç ilçe Akçakoca,Yığılca ve Gümüşova oldu. Akçakoca’da CHPli Fikret Albayrak silindi, AK Parti ve MHP arasında geçen yarışı AK Parti kazandı.

Yığılca’da büyük sürpriz yaşandı. Seçimi alır gözü ile bakılan CHPli mevcut belediye başkanı Bünyamin Şahin yüzde 20’lik oy oranı ile koltuğu AK Partiye kaptırdı.

Gümüşova da AK Parti’ye geçti. Yine seçimi alacağı kesin görünen MHPli Ahmet  Bostancıoğlu seçim mağlubu oldu.

Kaynaşlı’da favori Saadet Partili Birol Şahin beklenirken AK parti burada da yüzde 10 fark atarak seçimi aldı.

Diğer ilçelerde ise  beklendiği gibi AK parti adayları kazandı.

Düzce tarihinin en değişik seçimini yaşadı. 2009 yılında Düzce merkez dışında ilçelerde hüsrana uğrayan AK Parti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için tamamı devam mı niteliğindeki bu seçimden Düzce’de tulum çıkardı. Seçmen Ak parti’ye destek verdi.

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU