Karakter Boyutu :
HÜLYA İŞCAN

BU ŞEHRE ANKARA LOBİSİ LAZIM

16 Mart 2015 - 18:47

Ak Parti’nin bürokrat milletvekili aday adayları ile ilgili bir yazı düşünürken, yazmak istediklerimin aslında onlarla da ilgili olarak daha geniş işlemek gerektiğine kanaat getirip, bu başlıkla ne demek istediğimi  anlatmaya çalışacağım.

 

Tam sayısını bilmemekle birlikte, “Çünkü çoğunu daha önce Düzce’de görmedim ve tanımıyorum” Ak partinin 7 haziranda yapılacak genel seçimler için yarışa giren rekor sayıdaki aday adayları içinde bir çok bürokrat olduğunu biliyorum. Onların aday adayı olduğunu duyduğum zaman, bulunduğunuz yerde Düzce’ye daha çok hizmet etme imkanı varken, neden milletvekilli iddiası diye düşünmüştüm ama, şöyle bir kafamı toparladığımda, bürokratlıktan istifa ederek aday adayı olan hangi ismin bugüne kadar Ankara’da ya da başka bir ilde Düzce için ne yaptığını düşündüm. Yıllardır basının içinde olan bir kişi olarak gördüğüm koca bir sıfır.

Bu meslekte bulunduğum süre içinde, bir çok projenin ilimiz için ön plana çıkartılıp, kamuoyuna aktarıldığını hatırlıyorum.

Bir çoğu bizleri heyecanlandırdı , “İşte tamam, bu. Bu proje şehri değiştirecek” dedik. Ama, ardından geçen süre içinde, bu projelerin raflara kaldırılmasına şahit olduk. Bir, iki, derken her projenin böyle raflara kaldırılması üzerine, artık umudu kestik. Bu şehrin 3 tane iktidar milletvekili var dedik, Ankara’da bürokratları var, bu projelere katkı verirler dedik, hep bekledik.Ama yok.

Ardından Avni Akyol’lar, Nemci Hoşver’ler aklıma geldi, Bakanlık yapmış Avni Akyol olduğu dönemlerde şehrin hızla geliştiğini düşündüm.. O zaman içimden, Demek ki, bir bakana ihtiyacımız varmış, hani hep derler ya Ankara’da bürokratik engellere takılıyoruz diye işte Ankara’da bu işleri çözecek bürokratlara ihtiyacımız varmış dedim.

Bu şehrin Ankara Lobisine ihtiyacı varmış dedim.

Demek ki, bir çok işinin çözüm merkezi olan Ankara’da yeteri kadar etkili değiliz ki, deprem görmüş Düzce, kaderini değiştirecek yeni yapılanma süresinde yerinde saydı.

O zaman şunu söylemek gerekiyor.Ey, her seçimde görevlerinden istifa edip milletvekili aday adayı olan, aradıklarını bulamayıp ya aynı göreve ya da “ödüllendirilerek” başka görevlere terfi eden bürokratlar” bu zaman kadar nerelerdeydiniz?”

Haziran ayında bir seçime gireceğiz. İlimizi temsil edecek milletvekillerini bu seçimlerde kullanacağımız oyla belirleyeceğiz.

Bu noktaya kadar, vatandaş üzerine düşeni yapıyor. Asıl mesele, Ankara’ya gönderdiklerimizde bitiyor.

Kısaca, kim olursa olsun, Ankara’ya göndereceğimiz isimler, Ankara Lobisini iyi yönlendirecek, yakın markaja alacak, Ankara’da bulunan kurum ve federasyonların başında bulunan Düzcelileri bir araya getirecek kapasitede olmalı.

Düzce’nin geleceğine yön verecek, bu şehirden doğan projelerin Ankara’da kabul edilebilirliğini sağlayacak bir karakterde olmadı.

Düzce için dik durabilmeli.

Yani İyi bir Ankara Lobimiz olmalı…

  • Yorumlar3
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU