Karakter Boyutu :
HÜLYA İŞCAN

SON VURUŞU SEÇMEN YAPTI

08 Haziran 2015 - 13:18

Düzce önümüzdeki 4 yıl kendisini mecliste temsil edecek 3 milletvekilini seçti. Son sözü seçmen söyledi. Ak Parti 4. dönemde de Düzce’den zaferle çıktı. Bana sorarsanız milletvekilli kazanamasa da Düzce’de seçimin galibi CHP oldu. CHP oy oranını yükseltti, son seçimlerde Ak partiye büyük rakip olan MHP ise 3. parti konumuna düştü.

Acısıyla, tatlısıyla nihayet geride bıraktığımız seçimde sandık başına giderek tercihimizi yaptık. Özgür, hür irade ile sandık başına gittik, istediğimiz partiye ve adaylara oy verdik.

Düzce’de genel olarak sakin, güvenli bir oy verme günü yaşandı. Yani demokrasi kalitesi açısından Türkiye gibi Düzce de önemli bir sınav verdi.

Tüm siyasi parti adayların amacı belliydi. Herkes kazanmanın mücadelesini veriyordu.

Tek gaye memlekete hizmet etmekti. Tabi altın vuruşu yapan ise seçmendi. Öyle ya, demokrasinin gereği olarak adlandırılan seçimin sonuçlarını halk belirler. Halk takdirini yaparak milletvekillerini seçti.

Sandık başında oy vererek seçtiklerimiz 4 yıl süre ile mecliste görevde bulunacaklar.

Bu seçimin Düzce için dönüm noktası olması en büyük temennimizdi. Seçilecek olanların yüklenmiş olduğu ağır sorumluluk aşikardır. Onlarda ne kadar ağır bir yükü omuzladıklarının farkındadırlar. Artık bugünden sonra vaatlerini yerine getirmek için uğraş verecek, ilimizi kalkındırmak için girişimlerini sürdürecekler.

Bu saatten sonra serzenişte bulunmanın, kem küm etmenin bir anlamı yok. Demokrat bir şekilde yapılan seçimlerde halkın kararına herkes razı olmak zorundadır. Halk tercihini yapmıştır. Seçilenler halkın takdiri ile göreve gelmiştir. Oy oranı ne olursa olsun halkın çoğunluğu tercihini yine Ak Partiden yana kullanmıştır.

Bir çok alanda geri kalmış, beklediği yatırımları alamamış, aldığı yatırımları bitirememiş Düzce’de artık bu saten sonra milletvekili olmak ateşten gömlek giymek gibi. Bu gömleği giymesini bilirseniz kendini de, memleketini de kurtarırsınız. Yok, eğer bu gömleği giyemezseniz memleketi bu dönem de kaderine terk etmiş, bugüne kadar gelip gidenler gibi kendi siyaset hayatınızı da bitirmiş olursunuz.

 Düzce’nin ve ilçelerinin hızla gelişmeye, şehircilik alanında ilerlemeye ihtiyacı var. Önemli çalışmaların hayata geçmesini sağlayan siyasetçiler, yüreğinde memleket sevdası olanların gönlünde taht kurar.  Düzce’nin vazgeçilmez siyasetçileri olurlar. Gerekli hizmetin hayata geçmesi için mücadele ederlerse, işte halk o zaman onları baş tacı olarak ilan eder.

Büyük bir sorumluluk altına giren milletvekilleri 4 yıl süresince bu memleketin menfaati için çalışacak didinecek.

Daha düne kadar seçim meydanlarında bulundukları vaatleri gündeme getirmek, verdikleri sözleri hatırlatmak basın olarak görevimizdir. Milletvekillerinin 4 yıl süresince takipçisi olacağız.

 

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU