Karakter Boyutu :
HÜLYA İŞCAN

MHP’DE “ KÜÇÜK” ARAYIŞ

30 Kasım 2013 - 15:07

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Mart Ayı’nda yapılacak yerel seçimler için Düzce Belediye Başkan Adayı arayışları sürüyor. Parti gündeminde aylardır büyük merak konusu olan “Ömer Küçük aday olacak mı?”tartışmaları hala netliğe kavuşmadı. İl başkanı Abdullah Danışmaz’ın çelişkili ifadeleri, Küçük için partinin bastırdığı ancak diğer seçimlerde aradığını bulamayan Küçük’ün tereddüt ettiğini gösteriyor. AK parti’nin adayı olarak Mehmet Keleş’in açıklanması, MHP’nin adayını daha da önemli hale getirdi.  

MHP’de yaşanan yerel seçim süreci adeta sessiz sedasız bir şekilde devam ederken, yerel seçim gündemiyle alakalı ayrıntılı açıklama yapılmıyor. Kısa bilgilendirmeler, günü kurtarmak adına yapılan açıklamalarla aday belirleme çalışmalarının sürdürüldüğü bildiriliyor. MHP’de aday belirleme tarihinde yaşanan gecikme, “Bir hafta sonra adayımızı kamuoyuna duyuracağız” şeklinde açıklanıyor.

2009 seçimlerinde MHP’nin oylarını beklenmedik şekilde artıran Ömer Küçük bu seçimde de MHP’nin favorisiydi ancak, Küçük ilk günden beri aday olmayacağını açıkladı, parti bastırdı, Küçük’ün aday olup olmayacağı bir türlü netlik kazanamadı. Duyduğumuza göre, AK Parti’nin adayı Mehmet Keleş olunca MHP’nin adayı daha da bir önem kazandı. Keleş’in karşısına oyları bölecek, güçlü bir aday lazım. Keleş’in Düzce’de rüzgarı iki yönde esiyor, sevenleri, başkan olmasını isteyenler olduğu kadar, öneki başkanlığından arta kalan kızgınlıklar da var. Bu desteğin ve kızgınlığın yansımasını seçimde göreceğiz. Keleş’e kızgın olan kesimin alternatifi Ömer Küçük. Küçük 2009 yılında yakaladığı rüzgarı bu seçimde de aday olursa yakalarmı bilinmez ama, “ halkın önüne çıkmaya yüzüm yok” diyerek kaybettiği seçimleri hatırlattığına bakılırsa, bir kez daha mağlup olabileceği endişesini taşıyor.  

 

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU