Karakter Boyutu :
HÜLYA İŞCAN

3 MUHALEFET 1 İKTİDAR

07 Şubat 2014 - 14:29

Bazıları genel siyasetin yerel siyasete ve yerel seçimlere etki etmeyeceğini düşünse de ben aynı fikirde değilim. Şu anki duruma bakıldığında yerel siyasetteki dalgalanmalar seçimden sonra başlayacak. O nedenle herkes Ak partide dalgalanma beklerken, diğer partilerde de önemli değişikliklerin olacağını düşünüyorum.

 

Bu seçimler Düzce’de Ak partili yöneticiler için ne kadar önem arz ediyorsa, aynı şekilde, CHP, MHP hatta SP yöneticileri için de önemli. MHP Düzce’de önemli adayları gösterdi. Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Bostancıoğlu, Akçakoca adayı Okan Yanmaz gibi bazılarının gerçekten de Ak Partiyi zorlayacak adaylar olduğu herkesin malumudur. Diğer yandan CHP de kendi açısından önemli adayları gösterdi. Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak ve Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin ile CHP’nin seçime bu ilçelerde 1-0 önde girdiği tartışılmaz bir gerçek. Elbette Saadet Partisi de boş durmuyor. SP,  Cumayeri’nden sonra Kaynaşlı’da da Birol Şahin’le iddialı konuma geldi. SP bu yarışta ben de varım dedi. İşte durum böyle olunca 3 muhalefet 1 iktidar ile siyaset Düzce’de daha da hareketleneceğe benziyor.

 

Acaba seçimden sonra bu hareket bitecek mi? Bitmez…

 

Neden diyecek olursanız, bir kere AK partinin içinde büyük kargaşa çıkar. Beklenen olmaz oy patlaması yaşanmazsa, genel merkez Düzce’deki yöneticileri adeta tırpanlar. MHP ve CHP’nin eli güçlenir. SP dahil oylarını artırırlarsa yöneticilerin koltukları sağlamlaşır.

Böyle bakıldığında seçim hareketliliği seçim sonrası hız kesmeyecek gibi görünüyor. 

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU