Karakter Boyutu :
İLHAMİ ATASEVER

Valimiz Ali Fidan Terfi Etti. Güle Güle Sayın Valim!

29 Ağustos 2016 - 12:04

Valimiz Ali Fidan ilimize 19.02.2015 tarihinde ilk defa vali olarak atandı, 09.03.2015 tarihinde görevine başladı, 25.08.2016 tarihinde Milli Savunma Bakanlığına Müsteşar olarak atandı. İlimizde 17 ay 16 gün görev yaptı. 26.08.2016 tarihinde de ilimizden ayrılan 9. vali oldu. Valimiz sayın Ali Fidan’a yeni görevinde başarılar dilerim.

Valilerin kısa sürede görevden alınmaları hoş bir durum değildir. Ama giden valimiz için durum çok farklıdır. Valimizin atanması normal bir atama değildir. Memleketimiz çok önemli ve kritik bir süreçten geçmektedir. Kendisi çok önemli ve kritik bir göreve atanmıştır. Belli ki devletin ihtiyacı olan en güvenilir şahsiyetlerden birisi!

Valimiz ilimize atandığından itibaren halk ile tanışması hiç zaman almadı. STK’lar ile iç içe oldu. Esnafla, basınla arası çok iyiydi. Halkın bayramında, düğününde, cenazesinde, mevlidinde, önemli günlerinde hep yanında oldu. Çok çalıştı. Mesai kavramı hiç olmadı. Devlet dairesini saatine bakarak terk etmedi. İşi bitince ayrıldı. Kısa süre içinde tam bir halk adamı oldu. Valimizden memnunduk. Valimiz herkesin valisiydi.

Sayın valimiz geldiği günden beri çok faydalı hizmetler yaptı. Özellikle 1999 Düzce depreminden sonra yapılmış olan ve eski parayla 150 trilyonluk çürümeye terk edilmiş binaları Yüksek okul öğrenci yurdu yapılmasını sağlayarak 2016-2017 eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi.

Sayın valimizin; Düzce’yi yöneten devlet aklı, icranın başındaki siyaset aklı ve muhtarlarla yapılmış olan ortak akıl toplantısında söylediği, “Köyünüzde herhangi bir ihtiyaç sahibi olan aile varsa bundan haberimiz olsun. Devletimizin imkanları var. Bize bilgi vermeniz lazım. Sadece bizim çalışmalarımız yetmez. Köyü en iyi bilen sizlersiniz. Bu, hepimizin görevi! Sizden özellikle bizi bilgilendirmenizi istiyorum.” Sözü hala hafızalarımızdadır.

Düzce valilik binası ve bahçesi sayın valimizin sayesinde onarıldı, boyandı ve güzelleştirildi. Emniyet tedbiri alındı, giriş çıkışlar belli bir düzene sokuldu. 2015-2016 eğitim öğretim yılı içinde okullara yönelik başlatmış olduğu “Sağlığım Okulda Takipte Projesi”ni tamamladı. Proje kapsamında 1988 öğrenci sağlık taramasından geçirildi. Taramadan geçirilen öğrencilerin 173’ünde göz rahatsızlığı, 541’inde Kulak-Burun-Boğaz rahatsızlığı ve 620’sinde Ağız ve Diş rahatsızlığı tespit edildi. Rahatsızlık tespit edilen öğrenciler ilgili polikliniklere yönlendirildi. 169 öğrenci tedavi oldu, 170 öğrencinin tedavi süreci ise halen devam ediyor ve 752 öğrencinin de tedavisi önümüzdeki günlerde yaptırılacak.

25.02.2016 tarihinde valiler kararnamelerinin atanma aylarında çok iyi niyetlerle“Valilere, Görev Yaptığı İllerde Hizmet Etmeleri İçin Fırsat Tanınmalıdır!” başlığı ile bir yazı yazmıştım. Yazımda; “İlimize atanan valiler araştırıldığında her biri ayrı bir değerdir. Çeşitli yerlerde uzun süre idarecilik yapmışlardır. Önemli olanın, Düzce olarak valilerimizden ne kadar istifade edebildiğimizdir. Devlet adamı kolay yetişmiyor çünkü! İlimize atanan valilere, atandığı ilde hizmet edebilecekleri fırsat verilmelidir. Düzce’li olarak, özveri ile çalışan valilerimize her yönden sahip çıkmak, hizmet etme konusunda yardımcı olmak, görev süresi konusunda da uzun süre kalmalarını sağlamak olmalıdır!” şeklinde ifadeler kullanmıştım.

O yazımdan sonra neler yazıldı neler. Özellikle Hülya İşcan kardeşim yazdığım yazıyı destekler mahiyette çok özel bilgiler paylaşmıştı yazısında. Daha sonra, konuşmaması gerekenlerin konuştukları ve burada tekrar etmek istemediğim basında çıkan yazılar oldu!

Ne oldu şimdi? Bir sabah kalktık ve duyduk ki Düzce Valisi Ali Fidan Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı oldu haberi Resmi Gazetede yayınlanmış! Şok olduk. Şahsen Düzce için üzüldüm. Ama memleketimiz adına sevindim ve gurur duydum.

Sayın valimiz için şunu söyleyebilirim; İşini takip eden tam bir devlet adamı. Dik duran, mümtaz bir şahsiyet. Adam gibi adam!

Sayın valimiz! Hayırlısıyla gidiniz inşallah. Vatanımızın, milletimizin sizin gibi dürüst insanlara ihtiyacı var. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. Hoşçakalın.

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
Tüm Yazılarını Göster
DÜZCE HAVA DURUMU