Karakter Boyutu :
İLHAMİ ATASEVER

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

24 Kasım 2016 - 09:50

24 Kasım 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım günü, “Öğretmenler günü” olarak kutlanır. Bugün verilen mesajlarla herkes öğretmenler gününü kutlayacak. Öğretmenlerin değerli oluşundan bahsedecek. Bugün Öğretmenler günü. Tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun!

24 Kasım, öğretmenlerimize hediye edilen ve her sene ülkemizde büyük bir sevinçle kutlanan gündür. Öğretmenlik mesleği en kutsal mesleklerdendir. Bizlere karşı sabır gösteren, özverili öğretmenlerimiz için böyle bir gün az bile. Öğretmenlerimiz, küçük yaşlarımızdan itibaren bizi eğiten ve şekillendiren kişilerdir. 24 Kasım Öğretmenler günü sadece ülkemizde değil, pek çok dünya ülkesinde de kutlanan önemli bir gündür.

Öğretmen; Öğrencilerine saygıyı, sevgiyi, doğruluğu, dürüstlüğü, adaleti öğretir. Öğretmen, toplumda gördüğümüz tüm insanların üzerinde emeği olan insandır. Öğretmenler çok değerlidir. Eli öpülecek insanlardır. Toplumun yapı taşlarıdır.

Öğretmenin sermayesi yetiştirdikleridir. Öğretmenler, sadece 24 Kasımda değil, her zaman hatırlanmalıdır. Öğretmenlere gösterilen saygı, bugünün hatırına olan bir günlük saygı olmamalıdır. Ama yılda bir gün de olsa öğretmenlerin resmi anlamda hatırlanması yine de güzel bir şeydir!

“Öğretmenler, dünyanın her yanında, insan topluluğunun en fedakar ve en değerli varlığıdır.”

Bugün yaşlı, hasta veya halen yatmakta olan öğretmenler unutulmamalı ziyaret edilmelidir!

Düzce Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde 24 yıl idareci olarak görev yaptım. 2008 yılı Ekim ayında emekli oldum. Düzce Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İlhan Çetin, Müdür Yardımcısı Selma Kaplan, Rehber öğretmen Hilal Serim, El Sanatları Öğretmeni Esra Bıyıklı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Süheyla Koçak ve Şoför Hikmet Yazgeldi hem “Öğretmenler Günü”, hem de "Saygı" Konulu “Değerler Eğitimi” nedeniyle geçtiğimiz hafta ziyaretime geldiler. Çok memnun oldum.  Kendilerine ve tüm halk eğitim camiasına teşekkür ederim.

Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde görev yapmış, emekli olmuş ve hayatta olan tüm arkadaşlarımıza sağlık ve mutluluklar dilerim. Ahirete irtihal etmiş olan arkadaşlarımıza ve büyüklerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

“Hatırlarsan hatırlanırsın, unutursan unutulursun, masal dersen masal durumuna düşersin.

Bir gün Yahya Kemal’e Türkiye’nin nüfusu kaç diye soruyorlar? “250 milyon” diyor.

“Hazret, her halde diliniz sürçtü 25 milyon diyecektiniz galiba.”

“Yok, yok” diyor, “Dilim sürçmedi, biz ölülerimizle yaşayan bir milletiz.

Uzun yıllar öğretmenlik ve idarecilik yapmış, emekli olduktan sonra da bir müddet yatağa bağımlı olarak yaşayan, tebessümü yüzünden hiç eksik olmayan öğretmen İlhan Ozan abimiz bundan yaklaşık beş ay önce vefat etmişti.

Geçtiğimiz Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere çıktıkları Karadeniz gezisi sonrasında Düzce’ye dönerken, Çorum'da geçirdikleri trafik kazası sonrasında yoğun bakımda 14 günlük yaşam mücadelesi vermeye çalışan, Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı İnci Akın Başak 01.10.2016 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Uzun yıllar öğretmen ve idareci olarak görev yapan Zekai Özsarıkamış arkadaşımız da 06.11.2016 tarihinde vefat etmişti.

İlhan Ozan, İnci Akın Başak, Zekai Özsarıkamış ve aramızdan ayrılan, ahırete irtihal etmiş olan tüm öğretmenlerimize Allah rahmet eylesin. Hasta olan öğretmen arkadaşlarımıza, büyüklerimize Allah acil şifalar versin. Yeni ve daha önce emekli olan öğretmen arkadaşlarımıza ve büyüklerimize Allah sağlıklı ve hayırlı ömürler nasip etsin.

Bugün 24 Kasım 2016 Öğretmenler günü. Tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”kutlu olsun.

Hoşçakalın.

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
Tüm Yazılarını Göster
DÜZCE HAVA DURUMU