Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Düzce’de garip bir uygulama daha yapıldı

08 Eylül 2014 - 18:30

 

 

Düzce’nin enteresan bir yer olduğunu her zaman söylemişimdir. Düzce’de isteyen istediği kararları vererek uygulayabilir.

 

 

Düzce’deki bu kararları herkes veremez. Sadece ellerinde kozu olanlar verebilir. Daha önce kaldırımın kiralandığını, devletin yolunun kiralandığını kaleme almıştık.

 

 

Esnafların dubo demirlerini söktüğünü yazmıştık. Hatta dubo demirlere kilit vurarak, istedikleri zaman söküp takanları ele almıştık.

 

 

Şimdi de yeni bir uygulama yapıldı.

 

 

Düzce Belediyesi’nin katlı ve kapalı otoparkı artık 24 saat açık kalmıyor. Kim ne akıl güttüyse otopark’ta saat uygulaması başladı.

 

 

Sabah saat 07.00’de açılan kapalı otopark, akşam saat 22.30’da kapanıyor. Bu saatten sonra aracını almayanlar olursa, otopark görevlileri sorumlu olmadıklarını ilan ediyor.

 

 

Ne enteresan bir uygulama değil mi?

 

 

Arabanı kapalı otopark’a çekeceksin. Akşam 22.30’a kadar almazsan, aracınız içeride kalacak. Eğer aracınıza bir şey olursa kimse sorumlu olmayacak.

 

 

Allah…  Allah…  Bırakın Türkiye’yi, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yoktur. Böyle uygulamalar olsa olsa Düzce’de olur.

 

 

Hafta sonu ben çarşıya düğüne geleceğim. Arabamı kapalı otopark’a koydum. Ondan sonra otopark kapanıyor diye koşa koşa arabamı almaya mı geleceğim.

 

 

Ya da arabamı kapalı otoparka koydum. Akşam unuttum. Ya yangın çıkarsa ne olacak? Ya katlı otopark’a hırsız girerse ne olacak?

 

 

Suçlu araç sahipleri mi olacak?

 

 

Saat 22.30’dan sonra otopark’ta hiç kimse kalmıyor mu? Belki bekçi kalıyordur. O zaman bekçi kapıda dursun. Otopark 24saat açık kalsın.

 

 

Arkadaşlar… Yoldaşlar… Gardaşlar… Çok bilmişler… Siz aklınızı başka şeylere kullansanıza… Hiç otopark akşam olunca kapanır mı?

 

 

Burada nöbetçi ve vardiya uygularsınız. Tasarrufa gitmek için böyle bir düşünceniz varsa yanlış yapıyorsunuz.

 

 

Tasarrufa gitmek için otopark kapanmaz. Para kazanmak için otopark açık kalır. Siz elemandan tasarruf etmeyi bu şekilde düşünürseniz, tepki alırsınız.

 

 

Siz tasarruf etmeyi değil, kendi rahatlığınızı düşünüyorsunuz. Aylardır 24 saat açık kalan otopark şimdi mi iş yapamaz oldu.

 

 

Bu işte bir iş var. Böyle bir uygulama olmaz. Kapalı otopark’ta gece arabası kalanları hırsızlar soyarsa kim sorumlu olacak? Otoparkçı biz sorumlu değiliz diyor.

 

O zaman ne olacak? Herkes topu üstünden atmış oluyor. Katlı ve kapalı otoparkın her tarafı açık. İsteyen zıplaya zıplaya buraya girebilir.

 

Düzceliye hizmet verilecek diye otopark yapıldı. Şimdi de yapılan hizmete sınırlama getiriliyor. Çok mu yoğun bu otopark anlamadım ki?

 

 

Arkadaşlar… Burası Düzce… Düzce’de isteyen istediğini yapabilir. Düzce’de isteyen istediği gibi uygulama koyabilir.

 

 

Korkmayın arkadaşlar korkmayın. Bizim Angara’da adamlarımız var.

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU