Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

İstanbul’u Düzce’ye bağlıyoruz

02 Kasım 2014 - 16:45

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Düzce’ye geldi. Sayın Bakanımız 11 müjde getirmiş. Hatta hızını alamadı ve Düzce’ye ne yapılsa az dedi.

 

Bakanımız gelmeseydi 11 müjde yoktu. Bakanımız Düzce’ye ne yapıldı ki bundan sonra yapılsın. O bile itiraf ediyor. Düzce’ye ne yapılsa az diyor. Yapılanlar az tabii…

 

Düzce’nin 10’da 10 yaptığını söyleyen Bakanımız, Düzce’ye neden 10’da 10 hizmet gelmediğini söylemiyor. Düzce’nin aynı yerinde saydığını söylemiyor.

 

AKP kurulduğundan bu yana Düzce’nin milletvekilleri hep AKP’den 3’te 3 yapmadı mı? Belediye Başkanları hep AKP’den çıkmadı mı?

 

O halde aradan 11 yıl geçmiş. Arkadaş 11 yıldan bu yana Düzce’ye ne yapılmış da Düzce’ye ne yapılsa az diyor. 11 yıldır susan Bakanlarımız, şimdi mi 11 müjdeyle gelmiş. Bugüne kadar kaybolan 11 yılı ne yapacağız.

 

Bence her şey sözde kalıyor. Bakın ben de size söz veriyorum. İstanbul’u Düzce’ye bağlayacağım. Bana kimse inanmaz. Olsun canım 11 sene bekleyin. 11 sene sonra İstanbul’u Düzce’ye bağlarım. Nasıl olsa 11 seneye kadar unutulur gider.

 

Türkiye’de her gün gündem değişiyor. Kafalarımız her gün karışıyor. Arkadaş, Düzce’ye ne bakanlar geldi gitti. Biz ne sözler aldık. Biz ne nutuklar dinledik ne nutuklar.

 

Benim gazete ve televizyonculuk hayatımın en hızlı yıllarında, Süleyman Demirel, rahmetli Necmettin Erbakan, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, rahmetli Bülent Ecevit başbakanlık yaptılar. Onlar bile ne vaadler, ne sözler vermişti.

 

Aradan yıllar geçti. Düzce metropol bir şehir bile olacak dediler. İstanbul’un arka bahçesi dediler. Türkiye’nin kaderini Düzce belirler dediler. En büyük Düzce dediler. Düzce 10’da 10 yapar dediler. Kısacası Düzce için her şeyi dediler.

 

Peki Düzce’de ne değişti? Düzce’de ne yapıldı? Hani Düzce dediğimiz zaman akan sular duruyordu. Siz hiç Düzce dışına çıkıp başka il ve ilçeleri gördünüz mü?

 

Siz hiç İstanbul’un herhangi bir semtinin Düzce’den daha güzel olduğunu gördünüz mü? Ya da yanıbaşınızdaki Hendek, Ereğli, Karasu, Bolu, Sakarya, Kocaeli’nin son halini gördünüz mü?

 

Arkadaş, Düzce’ye kim gelirse gelsin. Ben lafa değil, icraata bakarım. Ben Düzce’nin neresine çivi çakılmış, Düzce’nin neresine yatırım yapılmış ona bakarım. Ben hangi Düzceli kardeşimizin devlet işine sokulmuş ona bakarım.

 

Düzce’nin bazı yerlerinde yapılanlar zaten devletin görevidir. Devletin yatırımlarıdır. Biz ne yaptık? Biz Düzceli olarak 10’da 10 yaptığımız kişiler bize ne yaptı?

 

11 yeni müjde neymiş merak etmiyorum. Vallahi okumadım, bilmiyorum. Sadece 11 yeni müjde ile geldi başlığına baktım. Zaten okumama gerek yok. Çünkü böyle başlıklara alışkınım, böyle sözlere, vaadlere alışkınım. Yazıyı okusam ne olacak? Eskiden bizim yazdığım gibi yazmışlardır.

 

Düzce’nin acilen diyorum kalkınmaya, desteğe, yardıma, hizmete, büyümeye, yatırıma, gelişmeye, güzelliğe ihtiyacı var.

 

Bunu da çalışan, Düzce’yi seven, Düzce için nefer olacak siyasi, bürokrat ve resmi kurum insanlarına ihtiyacı var. Laf değil, icraat üreten insanlara ihtiyacı var.

 

Düzce’nin genelleme yaparsak, 20 yıl geride kaldığını söyleyebiliriz. Yani diğer il ve ilçelerden 20 yıl geriden geliyoruz.

 

Ama siz bana güvenin, ben 11 yıl sonra İstanbul’u Düzce’ye bağlayacağım.

 

Esenkalın…

 

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU