Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Burası Düzce 5 yaşında

19 Aralık 2014 - 20:42

Düzce’nin haftalık yayın yapan Burası Düzce adlı yerel gazetesi 5.ci yaşından gün aldı. Kolay değil, koskoca 4 yılı geride bırakıp hedefine adım adım gidiyor.

 

Düzce’nin renkli ve 1. Hamur beyaz kâğıdından basılan tek gazetesi olmak, bir o kadar da yazı ailesini bir arada tutmak kolay değil.

 

Burası Düzce Gazetesi’ni her zaman örnek gösterdim. Yazdığım yazılarda bazen bu gazeteyi övdüm. Çünkü her görüşten bir yazar ailesi var.

 

Nerede ne zaman haber yapılacağını, Düzce’nin neresinde eksiklik varsa, yazılacağını bilen bir gazete olma özelliğini taşıyor.

 

Ayrıca nerede ne zaman başarılı bir çalışma, hizmet varsa onu da yazan bir gazete. Halkın nabzını tutan, her görüşten halkın okuduğu bir gazete.

 

Burası Düzce Gazetesi taraf tutmuyor. Yağcılık yapmıyor, haberlerini yaparken bile noktasına virgülüne dikkat ediyor.

 

Burası Düzce Gazetesi 15 Aralık 2010 tarihinde yayın hayatına başladı. Yani koca bir 4 yılı geride bıraktı.  

 

Aslında Düzce’de gazete çıkarmak, çıkardığınız zaman yaşatmak, yaşattığınız halde zorluklarla karşılaşmak kolay bir iş değil.

 

Burası Düzce Gazetesi’nin sahibi ve yayın kurulu başkanı Fatih Maradit’i ona destek veren yayın kuruluşu arkadaşlarını tebrik ederim.

 

Tüm zorluklara rağmen Düzce’ye renkli ve 1. Sınıf kağıt ile gazete çıkararak hizmet vermeye çalışıyorlar. Onların halinden ancak ve ancak gazeteci olanlar bilir.

 

Bir gazete nasıl hazırlanıyor, bir gazete nasıl çıkıyor, bir gazete okuyucularına nasıl ulaşıyor bunu fazla bilen yoktur. Bunu ancak ve ancak yaşayanlar bilir.

 

Fatih Bey’i yıllardan beri tanırım. Beraber bu yolda çok hizmetler verdik. Fatih Bey Bolu’da gazete çıkarmaya başladığı zaman çok yanına gittik geldik.

 

Ona Düzce’ye dönmesini, Düzceliler’e hizmet vermesi gerektiğini defalarca söyledik. Sonunda toprağına döndü. İlk etapta internet ortamında yayına başladı.

 

Ardından haberciliğini, gazeteciliğini kağıda döktü.

 

Çok güzel bir ekip kurdu. Aramıza çok arkadaşları kazandırdı. Onların görüş ve düşüncelerini sayfalara taşıdı. 4 yıldan bu yana da üslubunu, düzenini, ilkesini, çizgisini, kararlılığını bozmadı.

 

Fatih çok cana yakın ve misafirperver bir kişidir. Onu tanımadan, bilmeden karar vermek yanlış olur. Onun Düzce’de olması ve gazete çıkarması herkesten çok beni mutlu etmiştir.

 

Burası Düzce Gazetesi haftalık yayın yapmasına rağmen birçok zorluklara göğüs gererek, yılmadan, usanmadan, bıkmadan yayın hayatına devam ediyor.

 

Bu zorluklara katlanan Fatih Bey başta olmak üzere tüm ekibine Allah kolaylık versin. Düzce’de gazete çıkarmak gerçekten çok zor. İşte bu zorluklara katlanan ve ayakta kalan herkesi seviyorum.

 

Burası Düzce Gazetesi’ne bundan sonraki yaşamında ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah onların yolunu açık etsin.

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU