Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Dikkat… Dikkat… Şakşakçılar sahne almaya başladı

02 Şubat 2015 - 12:04

Türkiye’de milletvekilliği seçimleri 7 Haziran’da yapılacak. Aday adayları sahneye çıkmaya başladı. Bu arada vatandaşların sevdiği, sevmediği, değer verdiği vermediği bir çok kişi adaylık için başvuru yapmaya başladı.

 

Öyle ki, Düzce’ye bir faydası olmayan, bir çivi dahi çakmayan kişiler bile aday olmak için kolları sıvadı. Hatta Düzceli olmayıp, Düzce’den aday olmak için sahneye çıkacak olanlar sırada bekliyor.

 

Biz Düzceliyiz… Biz önce adayların kim olduklarını göreceğiz. Yakın zamanda aday adayları belli olacak. Her partinin kendi adayları mutlaka olacak.

 

Bana göre önce Düzce için kim ne yapmış? Düzce’nin neresine ne çakmış? Düzce’nin hangi sorunlarına el atmış? Düzce’nin kalkınması için hangi görevde bulunmuş? Bunları bilmek lazım. Damdan düşer gibi aday olmak kolay.

 

Amaaaa… Kendi reklamı için, kendi çıkarları için, kendi yandaşları için aday olacak kişilere dikkat ediniz. Bunların şakşakçıları olacak. Bunların yandaşları olacak.

 

Her seçimde aday olanların etrafı dolup taşmıyor mu? Bu kişileri seçildikten sonra bir daha görebiliyor musunuz? Kendi yandaşlarının, şakşakçılarının dışında kimse ile muhatap olan aday gördünüz mü?

 

Şimdi yeni adaylar piyasaya çıkacaklar. Yeni adayların kendilerine göre yandaşları ve şakşakçıları olacak. Param yok diyenler bile adaylık için çuvalın ağzını açacaklar.

 

Şimdi yeni adaylar sizlere gülücükler dağıtacaklar. Sizlere selam verecekler.  Sizlerin dertlerini dinleyerek, çözüm üreteceklerini beyan edecekler.

 

Yani aday adayları, vatandaşların işlerini  yapsalar da yapmasalar da sizlere olur diyecekler. Onlar şimdi devamlı yeşil kağıt dağıtacaklar.

 

Normal yaşamda yüzümüze bakmayanlar, selam vermeyenler, aday adayı olunca, vatandaşların en iyi adamı olmaya çalışacaklar. Yani seçilinceye kadar kral biz olacağız. Seçildikten sonra kral onlar ve şakşakçıları olacak.

 

Her seçim öncesi adaylar kapı kapı gezerler. Şimdi sizlere soruyorum. Allah aşkına seçildikten hangi milletvekili kapınıza geldi. Ya da hangine ulaşabildiniz.

 

Ulaşamazsınız… Çünkü danışmanları yanaştırmaz, sorunlarınızı önce bana söyleyin der. İşine gelirse vekiline söyler, işine gelirse söylemez.

 

Bugüne kadar hangi gariban Düzceli işe girmiş. Hangi gariban Düzceli vekiller  sayesinde iş görmüş. Bakın yine dikkat edin diyorum. Sadece ve sadece yandaşlar ve şakşakçılar vekillere  yakındır.

 

Bakın… Milletvekillerinin şakşakçıları ve yandaşları, vekillerini çok korurlar, onlara laf söyletmezler. Hatta onları karşınıza alırsanız yanarsınız. Çünkü can varken canana bakmazlar.

 

Bu doğanın kanunu böyle. Siz de dünyaya gariban gelmeseydiniz. Sizin de tanıdığınız, samimi olduğunuz bir arkadaşınız olsaydı?

 

Arkadaşlar… Siz siz olun Düzce’ye faydası olmayan, Düzce’ye çivi çakmayan, Düzceli olmayan adaylara dikkat ediniz.

 

Eğer Düzceli aday çıkarsa,  yandaşlarına ve şakşakçılarına dikkat ediniz. Çünkü aday adaylarının sayısı her geçen gün artacaktır.

 

Burada iş bizlere düşüyor. Burada iş Düzcelilere düşüyor. 

 

İnanıyorum ki, Düzceli yaş tahtaya basmayacak. Düzceliler ne yaptığını bilecek. Düzceliler, Düzce’ye layık olan kişiyi bulacak.

 

Bana sorarsanız… Adaylar kim olursa olsun adam olsun diyorum. Düzce’sine, vatanına, toprağına, insanlara sahip çıksın. Yandaşlara ve şakşakçılara dikkat etsin. Seçildiği zaman değişmesin.

 

Esenkalın…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU