Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Düzce ne bereketli yermiş…

03 Mart 2015 - 15:06

Milletvekilliği seçimleri yaklaştıkça aday adayları sahne almaya başladılar. 7 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimler öncesi, aday adayları kapı kapı dolaşıyorlar.

 

Düşünsenize aday olanların sayısı Düzce’de çok fazla olduğu için, her aday adayı kendini şimdiden milletvekili görmeye başladı.

 

Halbuki her partiden 3 aday olacak. Ne yazık ki Düzce’de şu anda 67 tane milletvekili var. Bunlara muhalefet parti adayları da eklenince bu sayı 100’ü geçecek.

 

Düzce ne bereketli yermiş,  bizim haberimiz yok. Baksanıza aday bolluğundan geçilmiyor. Adayları şöyle bir gözümde süzüyorum.

 

Bir tanesi çıkıp Düzce için şu projelerim var diyemiyor, demiyor.  Aday adayları ilçe ve nahiye gezilerine son sürat devam ediyorlar.

 

Ankara adaylara, adaylar da vatandaşlara yeşil bayrak dağıtıyor. Yani ne derseniz deyiniz, ne söylerseniz söyleyiniz eyvallah çekiyorlar.

 

Bir tanesi de Düzce için şunu veya bunu yapacağız demiyor.

 

Mesela orta hasarlı binalar hayalet gibi duruyor. 15 yıldır duran bu binaları ne konuşan ne de el atan birisi çıkmadı. OSB’den bağlantı yolu yapılamadı, kimse çıkıp ben bunun takipçisi olacağım veya yapacağım demiyor.

 

Düzce’de hava kirliliği var. Bir tane aday adayı bundan bahsetmiyor. Düzce’ye bir kanser hastanesi kurdurmaya çalışacağım diyen yok. Bu konu hakkında çok kısa bir açıklama yapmak istiyorum.

 

(Düzce’nin Konuralp beldesinde Göğüs Hastalıkları Hastanesi kurulmuştu. Yani verem hastanesi idi. Bu hastane kapandı ve tarihe kavuştu. Bu hastane Düzce’ye niye kurulmuştu bilen var mı? Çünkü havası temiz yer diye kurulmuştu. Şimdi bu hastane kapandı. Çünkü Düzce’nin havası çok kötü ve hastalığa davetiye çıkarmaya devam ediyor.

 

Düzce’de kanser vakaları her geçen gün çoğalıyor. Biz hazır hastanenin kıymetini bilemedik ve kapandı. Bari kanser hastanesi kurulsun dedik. Onu da Kocaeli kaptı. Şimdi yüzlerce Düzceli hastalar Kocaeli’ne gitme zorunda kalıyor.)

 

Bu yazıyı kimse dikkat almayacak. Biz yazıp biz okuyoruz. Tıpkı 15 senede 9 vali nasıl değişiyorsa, 5 senede bir 3 milletvekili değişiyor.

 

Düzce ise aynı yerinde sayıyor. Şimdi aday adayları projelerle değil, güzel laflarla, el sıkmalarla, sizlere gülücük dağıtmalarla gezilerine devam ediyorlar.

 

Her seçim öncesinde aynı senaryolar yaşanıyor. Aday adaylarının yanlarında şakşakçıları var. Yani hepsi adaylarını sevdiklerinden değil, menfaat dünyası, çıkar dünyası olduğu için dolaşıyorlar.

 

Bugün sıra bende, yarın sen vekil olduğun zaman sıra sana gelecek. Dünyanın düzeni bu değil mi? Şu anda aday adayları, adaylık için para ödediler. Bunun yanında partiye bağış yaptılar. Yani parası olan aday adayı oldu.

 

Peki, Düzce’ye hizmet için var olan bu adaylar, seçim olmasaydı Düzce için ne yapacaklardı? Ya da bu aday adayları bugüne kadar Düzce’nin neresine çivi çakmışlar.

 

Düzce’nin dışında yaşayanlar bile Düzce’den aday oldular. Bu biraz düşündürücü değil mi? Arkadaş ben Düzceliyim diyorsun ama Düzce’de durmuyorsun. Peki, Düzce için bugüne kadar ne yaptınız da Düzce’den aday oluyorsunuz. Bunu bari bilelim.

 

Biz Düzce için şunu şunu yaptık derseniz bilelim. Onu demiyorsunuz bari şunu şunu yapacağız deseniz olmaz mı? Hiç olmazsa Düzce’nin 3 değil, 133 adayı varmış diyelim.

 

Esenkalın…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU