Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Düzcespor’um bii dahaaa…

28 Mart 2015 - 13:56

Bölgesel Bal Liginde mücadele eden Düzcespor, hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde zorlu bir sınava daha çıkacak.

 

Düzcespor sahasında Eskişehir Demirspor ile oynayacak. Bu maç için hazırlıklarını tamamlayan temsilcimiz, heyecanla 90 dakika oynayacağı maçı bekliyor.

 

Bu arada cefakar Düzcespor taraftarı  sabırsızlıkla maç saatini bekliyor. Daha önceki maçlar gibi tribünlerin dolması bekleniyor.

 

Şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken, kaza veya hüsran yaşamak istemeyen taraftarlar, bir çok etkinlikler düzenledi.

 

Maç öncesi ve sonrası bayram  yaşanması, sevinç yaşanması bekleniyor. Düzcespor’un işi sıkı tuttuğu, hiçbir takımı hafife almadığı tahmin ediliyor.

 

Beş puan önde olan Düzcespor, kendi saha ve seyircisi önünde beklemediği üç puan kaybetmişti. Bu da hafif gördüğümüz Çıksalınspor’du. Bu mağlubiyetten sonra Sultangazi maçını da kaybeden Düzcespor, 5 puanlık farkı koruyamamıştı.

 

Hoca değişikliğinden sonra tekrar çıkışa geçen Düzcespor, Kütahyaspor’u, Arifiyespor’u ve Kıbrıscıkspor’u yenerek, 3 maçta toplam 9 puan topladı.

 

Tekrar liderliği eline geçiren temsilcimiz, kalan son 3 maçta hüsran yaşamak istemiyor. Sultangazi ile 1 puan, Kütahyaspor ile arasında 2 puan bulunan Düzcespor’un bu saatten sonra kayıp vermemesi lazım.

 

Bu yüzden Çıksalınspor karşısında aldığımız mağlubiyeti yaşamamak için, Eskişehir Demirspor, Dikilitaş ve Avcılar Belediye maçlarını final havasında oynamamız gerekiyor.

 

Hiçbir rakibi hafife almayalım. Özellikle hakemlerle hiç uğraşmayalım. Biz kendi işimize bakalım. Biz oynadığımız futbola ve alacağımız üç puanlara bakalım. Başka takımlar ne yaparsa yapsın bizi ilgilendirmez.

 

Biz kendimizden sorumluyuz. Son 3 haftayı kayıpsız atlatırsak bu iş biter. Stress yapmayalım. Bizim cefakar ve vefakar taraftarımız var.

 

Bizim taraftarımız Türkiye’de isim yapmış, rakipler arasında ün yapmış bir taraftardır. Tribünleri coşturan taraftarlara, futbolcularımızın da sahada coşacağına inanıyorum.

 

Evet Düzcespor’dan bir daha galibiyet bekliyoruz. Düzcespor’dan bir daha 3 puan bekliyoruz. Tüm Düzceliler hafta sonunu iple çekiyor.

 

O havayı o bayramı yaşamak için bekliyor.

 

Bizim için taraftar topluluğu çok önemli. Bunu fırsat bilen rakip takımlar coşuyor. Bölgesel Bal Liginde böyle taraftar görmeyen takımlar, transfer yapmak için, Düzcespor forması giymek için, taraftarlara hava yapmak için, Düzcespor’a karşı aslan kesiliyorlar.

 

Taraftar topluluğu Düzcespor açısından moral olurken, rakip takımlar için de moral oluyor. Binlerce taraftarı gören rakip takımlar hem avantaj hem de dezavantaj yakalıyorlar.

 

Biz kendi işimize bakalım. Düzcespor’u centilmence destekleyelim. Tahriklere kapılmayalım. Rakip taraftarların kışkırtmaları olabilir, oyuna gelmeyelim. Ceza almayalım. Adaletli şekilde takımımızı destekleyelim.

 

Hadi diyelim. Son 270 dakikamız kaldı. İlk 90 dakikayı kendi sahamızda bitirelim. Büyük taraftar ve büyük Düzcespor ile bu işi tamamlayalım.

 

Tüm Düzce ve Düzcespor camiasını maça bekliyoruz.

 

Esenkalın…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU