Karakter Boyutu :
MEHMET İBRAHİMOĞLU

VERDİLER … YİYİN DEDİLER….

18 Nisan 2015 - 16:49

Bir önceki yazım çakma Düzce’lilerdi.

            Sağolun ki okunma rekoru kırıldı ve yorumlarınızda da haklı olduğumu ,sizlerin sesini dile getirdiğimi onayladınız….

            Vekil adayları belirlendi…

            Ne oldu…

            Yine çakmayı çaktılar bize….

            Sadece Düzce doğumlu olma ile Düzce’li olunabildiğini ispatlamaya çalışanı listeye Ankara’da olmadı nasıl olsa Düzce’de olur diye koydular. 67 Düzce adayından sadece birini alıp diğerlerini  siz işe yaramazsınız diyerek çizdiler,bakan lazım diyen il başkanını da senden bakan olmaz diye çizdiler diğerlerini de verdiler yiyin dediler..

            Bir partinin bir dönem milletvekilliğini yapan ,sonrada yahu biz demek ki geçen sürede iyi yapamamışız ,yapsak listede olurduk diyerek Düzce’nin yıllarını kaybettirenleri de bir zamanlar verdiler yemiştik..

            Yeni seçim için birileri Düzce için çalışacağız diyorlar, Düzce’nin ihtiyaçlarını sıralıyorlar,Düzce’nin gelişmesi bizimle olur diyorlar da geriye dönüp yahu biz 12 senedir Düzce’den en çok oyu alanız,bizi hep Düzce’liler desteklediler ama yapamadık,seçin bizi bizde yapmayacağız diyemiyorlarda verin bize yiyin 4 senenizi daha diyebiliyorlar…

            Bir partide saat 16.30 ‘a kadar birinci sıra adayı olanı , o saat itibari ile değiştirdiler, bunun oy potansiyeli var ikinci sıraya koyarsak iki vekil çıkarırız dediler,tarihte olmamış bir şeyi yapmaya çalışırsan olmayacağı belli iken ,ikinci sıraya düşen de çalışmaz hale getirip,ilçe yönetimlerini istifa ettirerek ,.kendi idialistlerinden bile oy alması zorlaşan adayı verdiler… yiyin dediler…

            Geldiğinden beri milli eğitimin anasını ağlattı,istifa edip gitti,aday olamayınca kanun gereği geri dönmek istedi…kendi sendikası hariç ,sendikalar karşı çıktılar, Düzce’de eğitimi bitiren kişiyi istemiyoruz dediler… Yukardakiler takmadılar, sizde eğitim olsa ne olur olmasa ne olur,zaten okullarda dersi dinleyen yok,öğretmenin söz geçirdiği öğrenciler azaldı, tuvaletlerde sigara içmek,derslerde öğretmene karşı saygısızlık yapmak,Üniversite sınavlarında başarısız olmak hatta okulların civarında….neyse…. geri verdiler yiyin dediler..

            Üniversite rektörü değişicek ,seçim yapılacak, Düzce’den gitmiş biri geri gelmiş bende adayım demiş,bu kişiyi daha önce başka bir adayı destekleyip bu gün hızla yükselen binanın önünün kesilmesi için çaba gösterenler destekliyorlarmış…Düzce Üniversitesi neden kendi içinden birini çıkaramazda Düzce’yi beğenmediğinden gidip geri gelenden medet umar bilemiyoruz, ama şunu da unutmuyoruz,siz kimi seçerseniz seçin Cumhurbaşkanı nasıl olsa bildiğini okuyor..Yani siz kimi seçerseniz seçin yine yukarısının verdiğini yiyeceğiz…

            Düzce üniversitesi ek binası inşaatı hızla yükseliyor.Allah nazardan saklasın… geciktirenler,engel olmaya çalışanlar……… bu inşaat hızla yükselirken Bu hastane binasına süresi dolan Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu isminin verilmesini öneriyorum.Düzce üniversitesinin bu günkü hale gelmesi için tüm engellemelere rağmen çok çalıştı.çok çabaladı.Onun hakkının verilmesini yine birileri engellemek isteyebilir ama yeni yönetimin bunu yapacağına inanıyorum, yeni inşaata bakarken aklıma Düzce devlet hastanesi geliyor dönüp Düzce’ye bakıyorum yıllardan beri olduğu gibi yine aynı yerde siyasilerin bitecek lafları arasında kaybolduğunu görüyorum.üstüne üstlük bunu bitiremeyen il sekreteninin Düzce’den milletvekili adayı olduğunu düşünerek Allahtan onu da önümüze koymadılar yoksa yine yiyecektik diye düşünüyorum.

            Düzcespor şampiyon oluyor,çoşkuluyuz,sevinçliyiz… Herşey güzelde yeni sezon dediğiniz  kısa süre sonra başlayacak..Düzce’de bir rehavet, bayrakların gölgesi sıcak günler içinde iyi olacak da,Yeni hoca,transferler,yeni başkan ve bir çok soru ne zaman çözülecek rehavetten çıkıp yolumuza bakacakmıyız yoksa önümüzdeki sene Başkan 2. Lig derken yine amatöremi gideceğiz…yoksa yine ne verirlerse onumu yiyeceğiz..

            Spor dedim de aklıma geldi… Düzce TV ,20 yıldır başarılamayanı başardı ve ilk kez  bir maçı İstanbul’dan naklen yayınladı .Devam mı gelecek ,siyasette gelecek,sporda gelecek….Düzce’deki maç yayınları bizim için zaten olağandı, zaten hep yapılıyordu. Programları ile haberleri ile spor’daki tutarlılığı ile Düzce için canını verecek ekibiyle sahipleri ile önümüzdeki hafta 21. Yaşımıza gireceğiz. TV yayıncılığında da ben en öndeyim diyenlerin aksine Düzce TV en önde ekranlarımızda duruyor. Bu gün bize yetişmeye çalışanlara ise sadece şunu diyorum uğraşmayın yetişemezsiniz,….biz hep öndeydik deseniz bile. 

 YEMEZLER….

  • Yorumlar6
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU