Karakter Boyutu :
MEHMET İBRAHİMOĞLU

PARLAYAN BİR ÇİFT GÖZ

16 Ocak 2016 - 12:46

 8 ocak akşamı televizyonumuzda yayınlanan Tolga İbrahimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu, ALTERNATİF BAKIŞ programının konuğu Ömer Meydan hoca idi.

 Ömer Meydan resmi bir din adamı…Maaşını diyanetten alan camilerde vaaz veren birisi…. Benim gibi… sizin gibi… birisi…

 At gözlükleri takmamamış, dinimizi Kur’an daki gibi değerlendiren birisi….

 Ömer Meydan ne yazık ki tayini Eskişehir’e çıkan,ve bu tayini bir türlü durdurulamayan, Düzce’de görevlendirme ile çalışan gerçek bir din adamı….

 Ömer Meydan’ın din adamlığını değerlendirmek elbette bana düşmez, ama adam gibi adamlığını değerlendirmek bana da sizede düşer…

 Ömer Meydan

 Düzce’de uyuşturucuya savaş açmış emniyet güçleri dışındaki bence tek adam…

 Uyuşturucu batağındaki gençleri alıp,spora alıştırıyor,futbol oynatıyor,onlara vaazlar veriyor,uyuşturucu batağından onların çıkarılması için çalışıyor…

Başarılı da oluyor…

 Hemen hatırlatalım Aziziyespor’un maçlarında takımdan da seyirciden de küfürü kaldıran, centilmenliği ön plana çıkaran bir adam gibi adam…

 Ömer Meydan hoca , uyuşturucu batağından çıkardığı gençlere umre sözü veriyor.Gerçekten bırakın bu mereti sizleri umreye göndereceğim diyor.

Gençlerden birisi uyuşturucu illetinden kurtuluyor.Evleniyor,ev bark ve eş sahibi oluyor.Artık sözü yerine getirme zamanı…Umre dediğiniz 5.000 TL gibi bir rakam….Ömer Hoca’da zaten yok..eş dost çevre deseniz bu güne kadar yaptıkları desteklerden ötürü zaten tükenmişler…

ALTERNATİF BAKIŞ programında bu konu gündeme gelir gelmez programı izleyenler Ömer Hocaya ulaşıp, desteğin nasıl yapılacağını sorup, bir miktar destek veriyorlar…

Bu arada uyuşturucudan kurtulan evlenen gencin eşine  umre umudu doğduğu ile ilgili bilgi gittiğinde genç bayanın mutluluğu göz yaşlarına dönüşüyor.

Şimdi bizlere ve tüm Düzce’lilere düşen görev bu gencimizi umreye gönderecek kadar para desteğini vermektir. Hatta daha da ileriye gidip AMATEM’de tedavi görecek bir başka gencin BAĞKUR borcunu da ödemektir.Tüm toplanması gereken para 6-7 bin civarındadır.

Tüm Düzcelileri bu hayırlı işe yapmaya davet ediyorum.

Her yıl umreye gitmekle, nereye gittiği belli olmayan yardımlarda bulunmakla,hac için birkaç sefer sıraya girmekle yaptığınızı düşündüğünüz hayırları gençlerin uyuşturucudan kurtulması içinde yapabilirsiniz.

Bence Düzce bu işi başarır…

Gençler için kolları sıvayan Ömer hoca gibileri yalnız bırakmamak gerekiyor.Hatta onun gibilerin sayısını, bu uyuşturucu illetinden gençlerimizi kurtarmak için arttırmak gerekiyor.Tabi Ömer hoca gibilerin çalışmalarında önlerini açan Başta Valimiz Ali Fidan ve Müftümüz Selami Emen’e de teşekkür etmek gerekiyor.

Not Ömer Hocayı bulmak isteyenler mesai saatleri içinde müftülükten kendisine ulaşabilirler ,mesai saatleri dışında ise Aziziyespor kulübünden de ulaşma şansına sahipler.

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU