Karakter Boyutu :
MEHMET İBRAHİMOĞLU

ANKARA UNUT BİZİ!

18 Ocak 2014 - 13:40

Ankara’dan Düzce nasıl görünüyor bilmiyorum

                Bana göre …

                Birisine yer bulmak için hazır bir il diye gözüküyor.

                Yıllardır aynı şeyleri yazıp söylüyoruz.

                Eyyyyy…

                Ankara….

                Bu günlerde çok işiniz var yolsuzlukları temizleyeceksiniz…

                Hakimleri,savcıları,emniyet yetkililerini yani birilerinin adamları olduğunu söyleyip düşündüğünüz birilerini bu kış gününde yerinden yurdundan kurulu düzeninden kaldıracaksınız… O çok önem verdiğiniz aile bütünlüğünün bölünmesine neden olacaksınız ama sizden tek bir isteğim var..

                Bütün bunları yaparken Düzce’yi Allah rızası için bu seferlik EEEEESSSSSS… geçin

                Bu ne demek mi söyleyeyim…

                Düzce’de en az 4 senesini tamamlamamış hiçbir il müdürünü,savcıyı,hakimi emniyet görevlisini başka yerlere tayin etmeyin..

                Son olarak Milli eğitim müdürü Murat Yazıcı’nın tayini çıktı.

                Sakarya’dan 30 ocak 2012 günü Düzce’ye, Düzce’nin eğitim sistemini ayağa kaldıracak,Düzce’yi uçuracak diye getirmemişmiydiniz…

                Sayın Yazıcı’ya ,prefabriklerle dolu,neredeyse üst katta yellenenin ,alt kattan bırakın sesini kokusunu duyacağı okullar vermemiş miydiniz…

 Vermiştiniz ama eline sihirli değneği vermeyi unutmuştunuz… Oda 2 yıllık süre içinde Düzce’yi tanımaya çalıştı,ikide bir değişen valilerin düşüncelerini çözmeye çalıştı,Düzceliyi tanımaya çalıştı….Bilgileri topladı eğitim kurultayı yapıp bir şeyler elde etti,okulların betonarme yapılması için  her kapıyı çaldı, tam ektiklerini biçecek eğitim senesinin ortasında Gümüşhane’ye tayini çıkarıldı.

                Bu adamın çoluk çocuğu var mıdır,okula mı giderler,daha küçük müdürler,baba sevgisine ihtiyaçları var mıdır düşünmeden sırf birisine milli eğitim müdürü sıfatı verilmek için ,sırf bir sendikanın gediklisi olmasından dolayı Yalova’dan Düzce’ye müdür ataması yapıldı.

                Bakmayın müdürün Yalova’dan geldiğine,Yalova’nın eğitimdeki başarısında  belki sadece okul müdürü olarak katkısı vardır,yoksa il geneline katkısı zaten olamaz ,Yalova o başarıları aldıktan sonra o makama vekaleten gelmiş birisi yeni müdürümüz,Düzce’de de asaletini alacak.

Yenisi mutlu…. Sendika mutlu… O ekipten olanlar mutlu ama ben mutlu değilim…Ben bir müdürün iki senede tam ili tanıyacakken tayin edilmesinden memnun değilim..

Bakın 37 yıldır gazetecilik yapıyorum emniyette bu kadar başarılı KOM ekibi olmamıştı,Her gün kaçak yakaladılar,her gün yeni başarılara imza attılar .Düzce tarihinde ilkleri başardılar. KOM’dan kimseyi  tanımam bilmem, ama onun başındaki başarılı müdürü de aldılar görevden…. Başarılı bir insan görevden alınınca aklıma acaba yakalananlarda son günlerde isimleri geçenlerinde malı vardı da tekere çomak mı soktular diye gelmedi de değil hani…

Benim için insanların görüşleri önemli değil,çalışmaları önemli,o  görüş,bu cemaat adam işini yapıyorsa,İl’e katkısı varsa kendi kimliğinde ne olursa olsun önemli değil…

Ben Düzce’nin eğitim başta olmak üzere her konuda ileri gitmesini istiyorum.

Valiler kararnamesinden bahsediliyor gözüme uyku girmiyor, Müdürler deniliyor eyvah yine bizim müdürlerden biri gidiyor diye telaşlanıyorum.

Ankara unut bizi

 zaten bizi seçimlerde çantada keklik görüp ilgilenmiyorsun,ne kadar işi bozuk müteahhit varsa Düzce ihalelerini onlara veriyorsun ,hizmetlerin gelmesini engelliyorsun.Bari Valim başta olmak üzere, müdürlerini rahat bırak… çalışsınlar…ellerinden geleni yapsınlar ,onları en az 4 yıl rahat bırak ,ben başarılı olacaklarına inanıyorum.

Peki bunlar giderken iktidar partisi yerel yöneticilerinin veya vekillerin haberleri var mı … bence genel de yok.. Düzce yerel Basını onlardan çok daha iyi çalışıp neler olacağını gündeme getiriyorlar.

Birileri belki son hafta içinde en çok basına kızıyorlar ama Mevlana’nın sözü en doğruyu söylüyor.

Ağızdan çıkan söz bil ki, yaydan fırlayan ok gibidir O Ok gittiği yerden geri dönmez.. 

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU