Karakter Boyutu :
MEHMET İBRAHİMOĞLU

DÜZCE SİZİNLE GURUR DUYUYOR

07 Mart 2014 - 10:53

Düzce üniversitesinin 2. Medya ödülleri 6 mart akşamı SKY Tower otelde yapılan tören ile sahiplerini buldu.

                İsimler benim çok tanıyacağım kişiler değildi. En çok Demet Akalın ile Gökhan Özen bildiğim isimlerdi.Gerisinin de sevenlerinin bulunduğunu söylemek lazım…

                Ancak 2. Medya ödül töreni başından sonuna kadar çok iyi dizayn edilmişti.Bu işin başında olan iki gencimizi ve kendisine yardımcı olan diğer arkadaşlarını,hocalarını kutlamak lazım…En azından Düzce’nin adı önümüzdeki hafta magazin basının da bol bol yer alacak,spor tutkunları ise TRT 1 deki stadyum programında Ersin Düzen’in masasında ödülünü görebilecekler.Tabi bu ödül FOX ana haberde de yer alacak.

                Gelelim gecenin diğer taraflarına …

                Üniversite yönetimi eksiksiz oradaydı.Ama gerek basına,gerek üniversite yönetimine,gerekse misafirlere ayrılan yerlere başkalarının oturmaları yüzünden geç gelenler yer bulmakta zorlandılar.

                Gece magazin basını için önemliydi. Eski sanatçılarda yenilerde vardı. Magazin basınıda sahnenin önüne sıralanınca bazen de üst üste çıkınca protokolde oturanlar gibi çoğu kişi sahnedekini göremedi,yada zorlandı.

                Gecenin beklide tek eleştirilecek bölümü ise sunucu olarak sahnede bulunan kişinin,neyin ne olduğunu bilememesiydi.Belki kendisine yeterince doküman verilmemişti.Ödül için yarışanların resimleri kısaca gösterildiğinde kimin kim olduğunu gösteren isimleri görüntülerde yoktu.bir kaç saniyede ekrandan geçip gitti.Sonra ödül alanın nerede ne iş yaptığı hangi filimde oynadığı,hangi şarkısının bilindiği  hiçbir şey anlatılmadı. Sunucu kızımız zannedersem radyocu , radyocuların ödüllerini açıklarken benimde ödül beklediğim bir alan dedi.ama ödülü alamadı.Hatta sunuma ilk başladığında kendini tanıtmadı bile sanki çok meşhur herkesin onu tanıması gerekiyormuş  gibi…

                Son olarak ise sahnedeki ödül alan kişi konuşurken alttan verilen müzik sesi konuşulanların anlaşılmasını engelledi ki ,Ceyhun Yılmaz kesin şu müziği derken DJ nin kendine pay çıkarmasını bekledik ki ,Ceyhun Yılmaz’ın fırçasına bile aldırmadı yine müziği açmaya ,seslerin dinlenilmesini engellemeyi başardı.

                Bu kadarcık hatalar kadı kızında da olur diyebiliriz.DJ nin hatasının organizasyonla alakası yok ama sunucu felaketi gecenin tek olumsuz hareketiydi.Bu arada Emniyet müdürümüzün orada gördük ama ödül vermeye çıkmamasını çözemedik.

                Düzce’nin tek ve her geçen gün gelişen üniversitesinin yılda bir yapılan en önemli ve Türkiye çapındaki etkinliğinde Vali Ali İhsan Su,Düzce belediye başkanı İsmail Bayram ile Akçakoca belediye başkanı Fikret Albayrak’ın olmaması da dikkatları çekti.

                Son olarak da geçen yıl olduğu gibi Zamanın Valisi istedi diye birilerine özel ödül verilmemesi de önemliydi.                     

                2. Medya ödüllerinde emeği geçenleri kutluyorum .Bu tür organizasyonların ne zorluklarla yapıldığını çok iyi bilirim.Bunun için genç arkadaşlarımız yarın mezun olup gidecekler elbet ama onların oluşturdukları bu etkinliğin kesintisiz devam etmesi gerekiyor.

                Yazımı klasikleşmiş genelde pek hak etmeyenlere söylenip ayağa düşürülen ama burada kullanılmasının en doğru yer olduğuna inandığım bir cümle ile bitireceğim

                “GENÇLER DÜZCE SİZİNLE GURUR DUYUYOR”

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU