Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

İlahi Kaymakam Bey…

05 Temmuz 2015 - 17:55
Bir Garip İşler

Ey Çilimli!

Sen git seçimlerde Düzce’de rekor kır ve cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir başarıya imza atarak 2,5 milletvekili çıkar. Sonra Çilimli’ye gelsin anam yatırımlar diye bekle. Senin seçtiğin vekillerden biri ya da birileri senin ilçenin kaymakamını başka yere göndersin. Çilimli’den kovsun. E vatandaş hizmet beklerken ilk hizmet geldi.

İş birliği yapan siyasi mühendisler diş geçiremedikleri kaymakamı, göndermek için pamuk helva yediler. Afiyet olsun, pamuk helva yemelerin de gözüm yokta bir de Ankara’da bir yerleri arayıp  “Kaymakamı görevden almazsanız ben partiden istifa ederim” demiş iddialara göre. Hadi etsin, hadi etsene…

Garibim Ankara’da bakmış zaten tek başımıza iktidar olamadık bari vekil sayımız azalmasın diye muhterem Çilimlili vekilimizin ricasını kırmamış ve kaymakamı görevden almış hoop başka yere göndermiş.

Neymiş Kaymakam siyasilerin sözünü dinlemiyormuş. Önüne getirdikleri evrakları imzalamıyormuş, ayak diretiyormuş. Olmaz bunlar usulsüz diyormuş. Bunun kanunda yeri yok diyormuş. Bu işlerin Çilimli’den çok size yararı var bunlar kişisel istekler diyormuş.
İlahi Kaymakam Bey siz daha mı iyi bileceksiniz.

Usulsüzlüğü bunlardan. Bunlar usulsüzlüğü herkesten iyi bilirler haddinize mi usulsüzlüğü bunlara anlatmak.

Kanun da neyin olup olmadığını siyasilerden daha iyi mi bileceksiniz. Nasıl olsa kanunu da bunlar çıkartıyor. Haddinize mi siyasilere kanunu öğretmek.

Neymiş Çilimli’ye yararı yokmuş kişisel işlermiş. Ya Kaymakam Bey sizde çok safmışsınız. Muhteremler hiç kişisel çıkarlarını düşünürler mi?

Onların yegâne amacı hizmet etmek. Hiç işleri olur mu yolsuzluk ile adam kayırmak ile akraba torpili ile kanunsuz iş yapmak ile. Siz bilmez misiniz Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış derler.

Adamlar Çilimli için o kadar çok uğraşmışlar ama hep engel çıkarmışsınız. İstedikleri evrakları imzalamamışsınız. Fatura göndermişler parasını vermemişsiniz muhteremlere ayıp etmişsiniz.

Siz bilmezsiniz ama bunlar çok çalışırlar Düzce için. Öyle böyle değil. Gece gözlerine uyku girmez bunların acaba yarın Düzce’ye ne yapsam diye!
İftardan sonra giderler malum ticarethaneye, çayları ellerinde Düzce’nin sorunlarını tartışırlar.

O bu değil de en çok üzüldüğüm yeni seçilenleri de İnşAllah kendilerine benzetmezler.

Allah korusun iş takibi konusunda geçmiş dönem ki gibi olacaksa vay Düzce’nin haline.

Neyse çok uzattım. Zaten yazı çıktıktan sonra önce bir ararlar. Sonra silkelemeye çalışırlar.

Sonra mı?

Benden yana sorun yok…
 
  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU