Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Çilimli Halkından Tarihi Kapak…

05 Ağustos 2015 - 15:11

Çilimli halkı siyasilerimize öyle bir kapak yaptı ki Dünya’da eşi görülmedi.

Çilimli Kaymakamı Ömer Bilgin, birkaç siyasi tarafından usulsüz işlerine ortak olmadı diye Çilimli’den gönderildiği iddia edildi.

Ayrıntıya fazla girmeyeceğim. (Merak edenler Parantez Gazetesi’nin 29 Haziran’da yayınlanan “Çilimli’de Neler Oluyor” adlı haberi ile benim aynı gün yayınlanan “ İlahi Kaymakam Bey…” adlı köşe yazımı okuyabilirler)

Haberlerde iddialar diz boyu değil insan boyu yer aldı. Hem de ne iddialar. Normal şartlarda adı geçen tüm siyasilerin istifa etmesi gerekir. Hele Japonya’da olsa kesin harakiri yaparlar adları bu şekilde bir haberde yer aldığı için.

Çilimli değişik bir ilçe. Sen çık 2,5 milletvekili çıkar ama bütün yolsuzluk, usulsüzlük iddiaları Çilimli’den çıksın. Aşure gibi ilçe mübarek.  İçinde ne ararsanız var.

Neyse konuyu saptırmayalım. Bizim Çilimli halkı kaymakam beye büyük bir sürpriz yaptı ve muhteşem bir veda yemeği organize etti. Bütün masrafları da halk kendi cebinden karşıladı. Hiçbir siyasiyi karıştırmadı.

Ne belediyenin bütçesinden bir kuruş çıktı ne de kaymakamlığın. Ramazan Bayramında iftar veriyoruz diyen ve bütün masrafları partilerine, belediyelerine ya da başka kurumlara ödetenlere okkalı bir cevap verdi Çilimlili kardeşlerim, ağabeylerim, ablalarım.

Lakin kapağın en büyüğünü kaymakamı usulsüz işlerine ortak olmadığı iddiası ile gönderenlere yaptı Çilimli halkı. Kaymakam beyi gönderenlere dediler ki. Siz anamızı ağlattınız, bize bir faydanız yok bize faydası olanları da madem gönderiyorsunuz, kaymakamımıza biz sahip çıkarız dediler. Ve yüzlerce vatandaşın katıldığı veda yemeği düzenlediler.

Merak ediyorum acaba hangi siyasi için aynı şekilde yemek düzenlerler?
Ya da Düzce’de kaç tane siyasi için aynı şekilde yemek organizasyonu düzenlendi.
İnsan merak ediyor işte.  Neden bir Allah’ını seven siyasetçi de çıkıp konu ile ilgili bildiklerini anlatmadı.

Yoksa hepiniz mi bu usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarının içine saplandınız be mübarekler!
Tercih sizin beyler ya Kaymakam Bey gibi veda edersiniz Düzce’ye ya da diğerleri gibi yok olur gidersiniz, mezarınıza su döken bile bulamazsınız.

Bana korkmuyor musun diye soruyorlar bu çıkar gruplarından.

Gülüyorum sadece. Doğrulardan ve gerçeklerden sadece yalan söyleyenler korkar.
Hadi şimdi yüreğiniz yetiyorsa beni işimden attırın. Dağa kaldırın önce tehdit edin, baktınız akıllanmıyorum darp edin.  (Sonucuna katlanmak şartı ile) Yok canım benim ki tehdit değil. Ben dağa falan adam kaldırmam. Yasaların uygun gördüğü şekilde hakkımı ararım sadece.

Neyse Kaymakam Bey size yeni görev yerinizde başarılar. Umarım gittiğiniz yerde de en az bu kadar sevilirsiniz.

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU