Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Bizim Ülkenin Solcularına Dair…

13 Ağustos 2015 - 18:35

İngilizdir Bizim Ülkenin Solcuları. Bir tuhaftır bizim ülkenin solcuları. Dünya’nın neresine giderseniz gidin solcu kesim ya işçileri ya da köylüleri destekler. İşçiler köylüler solcudur. 

 

Bizim solcular lafta solcudur. Bir darbede ya da köşeye sıkıştıklarında nedense Rusya, Çin, Kuzey Kore yerine Avrupa’ya kaçarlar ne büyük bir çelişki.

Oysa illa kaçacaklarsa Rusya ilk tercihleri olmalı. Olmadı mı Kuzey Kore’ye de gidebilirler. Ama yok hemşerim bizimkiler İngiltere, Almanya gibi Avrupa ülkelerine giderler.

Dedik ya Dünyanın her yerinde köylü ile işçi ile el eledir solcular.

Bizimkiler ise ülkenin en zenginleri ile el eledir. Kendilerine de beyaz Türk diye ayırırlar. Bizde bu durumda kara, kırmızı, turuncu, yeşil falan oluyoruz galiba.

Solcular sınıflara karşıdırlar Dünyanın her yerinde ama bizimkiler kendileri için özel bir sınıf oluştururlar. Ne köylüyü bilirler ne de işçiyi. Ama çok güzel nutuk atarlar bu iki sınıf içinde.

Bizim solcular ermeni öldüğünde “ Hepimiz ermeniyiz” diye ortalıkta gezerler. DHKP-C li kalleş bir terörist ölür hepsi sokaklara dökülür. Kalleş dediğime kızmasınlar benim gözümde askere, polise kurşun sıkan herkes kalleştir en ağırından.

Bizim solcular işte bunları savunur. Çok severler memleketlerini. Önceden asker neden PKK’ya vurmuyor diye dert yanarlarken şimdi neden vuruyor diye kızarlar. Barış anca akıllarına geldi sanırım.

Hepsi devletçidir bunların. O kadar devletçi ki devletin aleyhine olan her şeyde bunlar vardır.

Bizim solcuları İngilizler icat etmiştir. Onlar ne isterlerse hemen yaparlar.

Hepsi ABD karşıtıdır nedense. Ama ben henüz İsrail ya da İngiliz karşıtı olanına denk gelmedim. Bakın bütün eylemlerinde “ Kahrolsun ABD emperyalizmi” diye bağırırlar. ( ABD’yi savunmuyorum)

Devlete kurşun sıksın sıkmasın bütün solcu olduğunu iddia edenleri koşulsuz savunurlar.
Sokağa çıkmak için bahane ararlar.

Gezi’de sokakta polisle çatıştılar Türk solcuları. AKM’ye bebek katili kalleşin ve Atatürk’ün posterlerini yan yana astılar.

Gezi eylemlerinde en önde oldular. Birkaç tane ağaç bahaneleri olmuştu.

İstanbul’da gay yürüyüşünde saf tutmuşlardı. Ermeni yürüyüşlerinin baş mimarı oldular hatta kütük değiştirip ermeni oldular.

Ama sorun bu ülkenin başına ne geldiyse Müslümanlardan gelmiştir derler.

Şimdi de askeri operasyonları eleştiriyorlar. Devleti suçlu göstermeye çalışıyorlar. Neymiş siviller bombalanıyormuş. Beyin fakiri insanlar PKK kampının 500 metre yanında sivil bir köyün ne işi var diye Allah’ın kendilerine verdiği beyni kullanma gereği duymuyorlar.

Bunlar birde kendi ülkelerini, devletlerini Dünyaya kötü göstermek için ellerinden geleni yaparlar.

Ama bunlar solcu arkadaşım. Bunlara dokunursan özgürlük naraları atarlar. Özgür değiliz. Nasıl özgür değiller anlam veremiyorum. Özgür değiliz diyenler her gün bu ülkenin cumhurbaşkanına, ölmüş anasına çıkıp küfür ediyorlar. 

Gidin kardeşim çok sevdiğiniz Avrupa’da burada yaptığınız taşkınlıkları yapın bakalım. Avrupa’da polise Molotof atın, silah çekin, sokakları ateşe verin. Polis iki kaşınız arasında nişan talimi yapsın. Ya da şansınız varsa canlı ele geçirilirseniz, o atmaya kalktığınız kaldırım taşlarını kahvaltıda peynir diye size yedirsinler.

Hepsini geçtim, bunların hepsini bir yere kadar anlarımda ulan ağacı bahane edip sokağa çıkanlar, DHKP-C li terörist öldü diye sokağa çıkanlar, ermeni öldü diye sokağa çıkanlar neredesiniz be. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor. O şehit analarının yürek yıkan feryatlarını hiç mi duymuyorsanız. O analar ağlarken hiç mi gözyaşı dökmüyorsunuz. Her gün şehit veriyoruz da neden bir kez olsun çıkıp “ şehitler ölmez” diye bağırmıyorsunuz. Pardon sizler şimdi Bodrum da, Çeşme de, Antalya da bir elinizde viski diğerinde telefon twit atmak ile meşgulsünüz.

Zamanınızı bizim şehitlerimize ayırmayın. Bırakın biz şehitlerimizi başımızın üstünde taşımasını biliriz.

Yazık çok yazık sizlere.

Not: Lafım denyo solcularadır. Yoksa benim bizzat tanıdığım öyle solcular vardır ki en baba ülkücüden daha ülkücü, en baba muhafazakârdan daha muhafazakâr. Örnek mi Bülent Ecevit…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU