Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Bir Gecede 11 Köy Gezmek Neye Yarar…

14 Ekim 2015 - 11:48

AK Parti milletvekili Faruk Özlü 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında bir gece de 11 köy gezmiş. Rakamla 11, harfle on bir.

Ya Dünya’da ışınlanmayı buldular bize söylemiyorlar ya da evine giderken geçtiği köyleri de seçim gezisi kapsamında sayıyorlar.

Bir diğer ihtimal hadi Bahçeli hesabı yapalım. Her köyde ortalama 10 dakika durduğunu varsayalım. 110 dakika yapar. Köyden köye geçiş süresini de 10 dakika olarak düşünürsek bir 110 dakika da o yapar.

Etti mi size 220 dakika yani 3 saat. Eh köye girdiği gibi direk vatandaşlar konuşmadığını en az 10 dakika selamlaşma, tokalaşma süresini de hesaba katarsak ve her köyde bu şekilde olursa 110 dakika da oradan gelir. Toplamda 330 dakika yapar.

Saat olarak 5 buçuk saat yapar. Saat 18.00 itibari ile geziye başladığını düşünürsek gece 23.30 sıralarında köy gezileri bitmiş olur. Bu da gayet normal sonuçta köylerde vatandaşlar da ortalama 23.00-23-30 arasına kadar kahvehanelerde oturuyor.

Şimdi bunları neden yazdım. Seçimler ile ilgili ben tahmini yazmıştım. AK Parti 3-0 yapacak. Bu benim tahminim. Şunu da belirteyim kimse de bizim üç milletvekilinin boyuna posuna bakarak oy vermeyecek. Kimse Faruk Bey çok iyi çalışıyor demeyecek, kimse Ayşe Hanım çok iyi ya da Fevai Bey Düzce için çok çalışıyor diye düşündüğü için de oy vermeyecek. 

Çıkın sokağa sorun AK Parti’ye oy veren seçmene ya muhalefete güvenmediği için boşluktan dolayı AK Parti’ye oy verene denk gelirsiniz ya da 7 Haziran’dan sonra Devlet Bahçeli’nin her şeye “Hayır” demesini ve hükümete ortak olma şansını elinin tersiyle ittiği için MHP’den kopan ve AK Parti’ye oy verecek insan ile karşılaşırsınız.

Bunlar toplamda Düzce için 5-6 bin civarında bir seçmen kitlesine denk gelir. Geri kalan 130 bin seçmen ise size sadece “Erdoğan” der. Yani şunu bilin ki kimse sizin kara kaşınıza kara gözünüze oy vermiyor.

Bu nokta da biraz düşünmeniz lazım. Sorun sizde mi yoksa seçmende mi?

Neyse dönelim en başta ki o dakikaları neden o kadar ayrıntılı yazdığıma. 10 dakika ile kimseyi kendinize oy vermeye ikna edemezsiniz. Kendinizi anlatamazsınız. Hele içinde 10 kişi bulunan kahvehaneye 20 kişi ile girerseniz komik duruma düşersiniz. Madem bir seçim çalışması içindesiniz.

Yanınıza bir veya iki kişi alın gerekirse aracıda kendiniz kullanın ve köy gezilerini o şekilde yapın. Gittiğiniz bir köye en az birkaç saat ayırın. Köyün en yaşlı amcası ve teyzesi ile mutlaka görüşün. En az 3 ev ziyareti yapın ve oturup bir çay için, sorunları dinleyin. Halkın size inanmasını sağlayın.

Yoksa bir arpa boyu yol alamazsınız.

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU