Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Bu Gurur Hikmet Keskin'e Yeter

02 Kasım 2015 - 16:02
 
Seçim Sonuçlarını Gören Hikmet Abi Ne Yaptı?
 
 
 
Seçim sonuçları belli olduktan sonra Hikmet Abi tıpkı 7 Haziran’da olduğu gibi çay ve gülme krizine girdi. CHP milletvekili çıkartacağız dedikçe Hikmet Abi yerinde duramadı. “Bunların kullandığı haptan bende istiyorum” dedi.

MHP iktidara geliyoruz dedikçe Hikmet Abi çok düşündü. En son büyük bir matematik profesörüne başvurdu. “Allah aşkına bu hesabın içinden sen çık, ben çıkamadım hocam” dedi. Soruyu duyan hoca şok geçirdi. Hesabın matematik ile içinden çıkılamayacağını söyledi. Hikmet Abi hala hesabın içinden çıkacak bir matematikçi arıyor.

Saadet Partisi “baraj sorunumuz yok” dedi. Hikmet Abi bunun hangi düşüncenin ürünü olduğunu anlamak için felsefecilere başvurdu. Hala cevap bekliyor.

AK Parti Türkiye’de %50, Düzce’de %70 oy aldı. Hikmet Abi sevinçten “bize bu vekiller çok birkaç tanesini muhalefete verelim” deyince etrafındakiler şok oldu. Gerçek az sonra ortaya çıktı. “Şaka canım” dedi.

Siz şimdi buna yalakalık da diyebilirsiniz yandaşlıkta diyebilirsiniz. Ben ise eğitimsiz, beyinsiz, bidon kafalı, cahil, göbeğini kaşıyan adamlar ve köylü halkın muhalefete attığı Osmanlı Tokadı diyorum.

Sahi 1 Kasım’ı ne diye anardık, ne diye anmaya başladık. Açın tarihe bakın. Yeniden doğuş, diriliş,

Sözcü Gazetesine Unutulmaz Kapak

Beyninizi almayı unutmayın demişti seçmenlere sözcü gazetesi. Vatandaş mı ne yaptı. Klozet kapağını üzerlerine yapıştırdı ve sifonu çekti. Kendi halkına bunu diyen bir gazete bu ülkede basına sansür var diyorsa 23 milyon vatandaş o klozete sokar hepsini.

Bu Gurur Hikmet Keskin’e Yeter

7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin için bir köşe yazmıştım. “Hikmet Abi Krize girdi” diye. Ben başkan demekten ziyade Hikmet Abi demeyi tercih ediyorum.

Sonuçlar gösteriyor ki Hikmet Abi bu gülme krizinden çıkmayacak. Zaman zaman ben dahi Düzce’de 2+1 olabilir demiştim ama son yazımda AK Parti’nin oylarını arttırarak 3-0 yapacağını da açıkça yazmıştım.

Seçim sonuçlarının ardından Düzceliler caddelere, meydanlara akın etti. Kimse ülke genelinde bu denli bir başarı beklemiyordu zira Başbakan dahi %44-45 bandında oy alacaklarını açıkça ifade etmişti. Konumuz bunlar değil.

Başlıkta da dediğim gibi bu gurur Hikmet Keskin’e yeter. İç çekişmeler, siyasi kavgalar, küskünlükler ile devraldığı AK Parti Düzce İl Teşkilatını askeri nizama getirmeyi başardı. Parti içinde ki tüm çatlak seslere son verdi. Kendilerini parti üstü görmeye çalışanların üzerini çizdi. Son söz bende diyerek tüm teşkilatı kontrol altına aldı. En önemlisi de 7 Haziran’dan sonra dersine iyi çalıştığını herkese gösterdi.

Düzce merkez ve ilçelerde ulaşılması güç oy oranlarına ulaşarak rekor kırdı. Ve artık şunu açıkça kanıtladı. Kimsenin adı AK Parti’den büyük değildir.

Vurur Yüze İfadesi Ne Oldu Muhalefete Bitanesi

Seçim sonuçlarından sonra caps furyası aldı başını gitti. Çok ilginç capsler sanal alemde hızla yayıldı. Bence Hikmet Abi’ye en uygunu “Vurur Yüze İfadesi Ne Oldu Muhalefete Bitanesi” capsi. Düzce’de muhalefet resmen çakıldı. Sonbahar yaprakları gibi döküldü. MHP’nin kapısını açmak için artık çilingir gerekli.

CHP Zafer Teber adı ile çok fazla öne çıktı ama beklenen başarı gelmedi. Bu soğuk havalarda AK Parti’nin elde ettiği başarı Hikmet Abinin içini ısıttı. Bu sonuçlar ile Hikmet Abi kışı odunsuz, kömürsüz, doğalgazsız geçirir demedi demeyin.

Muhalefet Ne Diyecek

CHP biz oylarımızı arttırdık diyecek. Zira bu artış ile 2172’de milletvekili çıkartabilirler. MHP ise Devlet Bahçelinin aldığı kararların faturasını halk bize kesti diyecek. Bence bunlara gerek yok.” Biz başaramadık ve görevi bırakıyoruz” demeleri kâfi. Zira bu sonuçlara göre yapmaları gereken en öncelikli davranış bu olsa gerek. Siyasi etikte bunu gerektirir.

Seçimin En Güzel Karesi

MHP Milletvekili adayı Celal Kasapoğlu engelli bir vatandaşı kucağında taşıyarak sandığa kadar getirdi ve MHP adayı olduğunu da gizledi. Bence bu davranış herkese örnek olmalı. Buradan Celal kardeşime kocaman bir teşekkür ve tebrik. Hikmet Abi’nin de bir an önce arayıp bu davranışından dolayı Celal Kasapoğlu’na teşekkür ve tebrik etmesi gerekir. 
 
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU