Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Bir Rüzgar Eser İnceden…

19 Aralık 2015 - 10:35

“Neden daha sık yazmıyorsun, yazacak çok şey var diyor” sevdiğim saygı duyduğum insanlar.

Haklılar yazacak o kadar çok şey var ki konular karışıyor bazen. Hangisine değinsem diye düşünmüyor değilim. Dün gazetelerde ve internet sitelerinde bir haber vardı. AK Parti hava kirliliğine el attı diye.

Geçmişe dönük bir araştırma yaptığımda AK Parti’nin hava kirliği hakkında yaptığı bir açıklama denk geldi. AK Parti’den ziyade bir milletvekili. Özetle demiş ki “ Hava kirliğini abartmaya gerek yok. Bir rüzgâr eser dağıtır kirli havayı” ne kadar haklı değil mi? Esti bir rüzgâr tozu dumana kattı, hazretten ne eser kaldı geriye ne de bir anı!

Dünkü haberlerde yer alan açıklama daha mantıklı geldi bana. Hava kirliliği sorununu her eve doğalgaz getirerek çözeceklermiş.

Yeni Taşköprü Tınaz Mahallesi Bahar Sokak No:18 açık ev adresim. En kısa zaman da doğalgazı bekliyorum yoksa Düzce’nin havasını kirletmeye devam edeceğim.

Anladık Kahrolsun Amerika Peki İngiltere ve Avrupa!

Düzce TV’de Gündem Programında konuğum Türkiye Gençlik Birliği Düzce İl Başkanı Salih Özbay kardeşimdi. Samimi cevapları için kendisine teşekkür ederim. Ancak cevabını alamadığım bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim.

Soru: Neden bütün sol kuruluşlar eylemlerinde Kahrolsun ABD diye bağırıyor da, Kahrolsun İngiltere, İsrail, Almanya, Fransa, Belçika diye bağırmıyor. Cevap alamadım. Bu durumda kendi tezimin doğru olduğuna daha fazla inanmaya başladım. Türkiye’de solu ABD’ye karşı bir güç olarak İngiltere destekli Avrupa ve İsrail kurmuş ve desteklemiştir. Yani Türkiye’de ki sol İngiliz ve İsrail denetimindedir.

Program da kafamın karıştığı bir diğer konu ise Emperyalizm ile mücadele oldu. Sorum da Türkiye’nin Emperyalizm ile mücadele de simge ismi olan Necmettin Erbakan’ın gençlik kuruluşu olan Anadolu Gençlik Derneği ile neden ortak bir nokta da birleşemedikleri ve birlikte mücadele edemedikleri sorduğumda net bir cevap alamadım. Takdir sizin. Amaçları aynı olan iki kuruluş nasıl bir birbirine bu kadar zıt olabilir. Bu durum dahi benim tezimin doğruluğunun bir kanıtıdır zannımca.

Onlar Değil Asıl Engelli Olan Bizleriz

Türkiye Beyaz Ay Derneği’nin düzenlediği etkinlikte engelli kardeşlerimiz ile basketbol maçı oynadık. Onlarla zaman geçirmek harika bir duygu. O saf yürekleri ve temiz kalpleri görünce “ Asıl engelli olan bizleriz” dedim kendi kendime.

Yüreği o kadar kara insanlarız ki yardımlaşma duygumuz körelmiş durumda. Elimizde kürek ve kazma ile geziyoruz, birinin kuyusunu kazmak için. Birinin açığını arıyoruz arkasından dedikodusunu yapmak için. Onlar değil asıl engelli olan bizleriz. Vicdan engelliyiz hepimiz.

Kafam da Deli Sorular

Mustafa Armutçu diye bir gazeteci var. Sohbetliğim yoktur. İsmen bilirim. Aslında pekte sevmem. Mesleğini sevdiği için değil çıkarları için kullanan tiplerden diye iddialar var. Doğrudur da diyemem, yalandır da diyemem. Bu zatı şahaneyi Selahattin Esen tehdit etmiş.

Adamlarını göndermiş sonra kendi giderek benim hakkımda haber yapma diye uyarıda bulunmuş. Mustafa Armutçu’ya geçmiş olsun sonuçta bizim meslekten. Bugün ona yapılana sesimizi çıkarmaz isek yarın bize de yapılana da sesini çıkartanı bulamayız.
Ancaak eğer bu durumu hak ettiyse geçmiş olsun dileğimi geri alırım. Dediğim gibi hakkında çok fazla iddia olan bir gazeteci. Kafamda deli sorular. 

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU