Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Zekeriya Abi Koltuk Siparişi Vermiş…

24 Aralık 2015 - 10:09
CHP’de kongre süreci geride kaldı.  Ali Fuat Şaşoğlu ile seçim mücadelesine giren Eski İl Başkanlarından Zekeriya Tozan il başkanlığı koltuğuna oturdu. Kendisine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. 7 Haziran sürecinden sonra ciddi bir çıkış yakalayan CHP’ye yeni bir ivme kazandıracaktır.

Gelelim CHP içinde örgütlenen muhteremlere. Muhteremlerden kastım mübarek insan olduklarından değil, muhalif olduklarından. Bunlar birlik beraberlik nidaları atarlar ama kışın ortaya çıkan yalancı güneş gibidirler.

Bunların ki Müslümanız deyip kafa kesen DAEŞ teröristleri gibi uygulamaları ile ağızlarından çıkanın farklı olması. Yani ağızlarının ve kalplerinin ayrı söylemesi. Yani başın ayrı vücudun ayrı oynaması. Masa da ki dansöz misali.

Bir bakmışsınız en büyük Sarıgülcü olmuşlar, bir bakmışsınız “Yaşasın Kılıçdaroğlu” diyorlar. Her zaman birlik beraberlik diye nara atarlar sokaklarda iş başa düşünce “Ben ne anlarım derler” kenara çekilirler.

Güç nerede ise bu tipsiz tiplerde oradadır. Meydana çıkıp delikanlı gibi mücadele etmek yerine sanal âlemde “Mehmet Keleş CHP’yi dizayn ediyor” diye yalan yazmaktan çekinmezler. Bir iftira kampanyası başlatırlar hedeflerine ulaşmak için her şeyi mubah sayarlar.

Mehmet Keleş ve Zekeriya Tozan birlikte CHP’yi ele geçirecekmiş. Keleş, MHP’yi dizayn etmiş de sıra CHP’ye gelmiş. Bunu yazan muhteremler kendilerini kurtarıcı olarak ilan ediyorlar.

Muhteremlere yukarılardan bir yerden haber gelmiş anlaşılan. Kendilerini son kale olarak görüyorlar. Bunların silahları iftiraları. Kendi çıkarları ve koltuk için her türlü yolu dener bunları. Ali Fuat Abi’yi bunlardan ayrı tuttuğumun altını çiziyorum.

Bu muhteremler CHP Düzce’de yokları oynarken ortalıkta gözükmüyorlardı. CHP Düzce’de az güçlenince her yerde oldular. Koltuk savaşı içine girdiler. CHP’yi falan sevdiklerinden değil, aksine gücü ve koltuğu sevdiklerinden.

Duyduğuma göre Zekeriya Abi en acilinden bir koltuk takımı siparişi vermiş bu arkadaşlara. Benden tavsiye sıfır koltuk takımına falan da gerek yok. İkinci el kafi. Yazıktır bu soğuk havalarda sıcak bir yere otursunlar.

Hesapta bugün CHP kongresini yazacaktım. Hesapta olmayan nedenlerden dolayı yazamadım.

Bu yazı da hesap içinde olanlara gelsin.

Vesselam… 
 
  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU