Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Rektörün Heyecanı Biz Gazetecileri Aştı…

20 Ocak 2016 - 10:26
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, geçtiğimiz hafta basın mensupları ile bir araya geldi. Gazeteciler tam kadro oradaydı.  Rektör Nigar Hoca, hem bizlerin çalışan gazeteciler günümüzü ( bir türlü anlam veremediğim gereksiz bir gün)kutlamak hem de 2015 yılında Üniversite de neler yapıldığını ve 2016 da neler yapılacağını anlatmak için davet etmişti.

Nigar Hoca’nın heyecanı yüzünden okunurken, bizlerde acaba neler anlatacak diye sabırsızlıkla bekliyorduk. Kahvaltının ardından Nigar Hoca tüm heyecanı ile anlatmaya başladı. Konuşma da her şeyi düşünmüş, Düzce Üniversitesi ile alakalı her konuyu en ince ayrıntısına kadar içtenlikle anlattı.

Buraya kadar her şey normal seyrinde ilerlerken bir süre sonra bizler yani basın mensupları esnemeye, homurdanmaya, çok uzadı diye eleştirmeye başladık. Yaptığımız açıkça saygısızlıktı. Karşımızda, içinde büyük bir heyecan ile konuşan, her şeyi en ince ayrıntısına kadar konuşan ve anlatan bir rektör varken bizler homurdanarak en büyük saygısızlığı yaptık. Öz eleştiri yapmak gerekirse hepimiz, istisnasız Rektör’ün heyecanına yenik düştük.

Bunun farkına varan Nigar Hoca konuşmasının sonuna gelmeden bitirmek zorunda kaldı. Bir an kendimi onun yerine koyunca ne büyük bir saygısızlık yaptığımızın farkına vardım. En azından kendi adıma bu sonuca vardım. Buradan kocaman bir özür diliyorum Nigar Hoca’dan…

“Hayırdır bu geri vites nedir” diye düşünler kendini Nigar Hoca’nın yerine koysun ve düşünsün bakalım. Evet, konuyu uzatmış olabilir ama bizlerin görevi her ne olursa olsun o konuşmayı sonuna kadar dinlemek. Çünkü bizim işimiz bu ve hepimiz sınıfta kaldık…

Hava Kirliliği

Siyasetçilerimiz uzun bir aranın ardından Düzce gündemine hâkim olan sessizliğe son verdi. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan arasında şiddetli bir tartışma ve atışma ortamı baş gösterdi. Konu malum hava kirliliği.

Daha önce de demiştim, Düzce’de insanların bu kadar sinirli ve tartışmaya açık olmasının sebebi beyinlerine yeterince oksijen gitmemesinden kaynaklanıyor. Hava kirliliği sebebi ile Düzce hava sahasında yeteri kadar oksijen yok. Beyne yeterli oksijen ulaşmayınca insanlarımız sinirli ve tartışmaya açık bir hal alıyor. Ne diyelim sonumuz hayırlı olsun…

Vali Ali Fidan’dan TV programı için bir söz almıştım. En kısa sürede Vali Fidan ile programı gerçekleştireceğiz inşallah. Herkes bu programı bekliyor. Çok şey konuşulacak.

Vesselam…
 
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU