Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

AK Parti’de Çatlak Var Diyenlere…

10 Şubat 2016 - 10:42

Dedikodu gazetesi iş başında. Dedikodu gazetesinin muhabirlerinin arasında en baba AK Partili geçinenler nedense en ön saftalar. (Artık kime neden yaranmanın peşindeyseler) Hikmet Keskin ağabey AK Parti Düzce İl Başkanı olduktan sonra defalarca yazdım. Keskin sayesinde siyasi kavgalar son buldu. Darmadağın olan teşkilatı tek ses yaptı.

Hafızalarımızı tazeleyelim biraz. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Kaşıkoğlu dönemine bakmamız yeterli. Milletvekilleri kendi aralarında mafyacılık oynarken, il başkanı ile belediye başkanları köşe kapmaca oynuyorlardı. Vekillerden biri il başkanı ile elim sende oynarken, diğer vekil belediye başkanı ile bilek güreşi yapıyordu.

İçlerinden biri sıyrılıp yanlışla Ankara’ya gidince “Bari gelmişken bir faydam olsun” diye düşünüyor ve bir yatırım için yardım isterken, bunu duyan diğer vekil “Onun dediğini yapmayın” diye baskı kuruyordu. Sonuç kocaman bir sıfır olarak karşımızda duruyor. Düzce için yapılan bir şey olmadığı gibi muhteremler kendileri içinde bir şey yapmamış olacak ki hiçbiri ortalıkta gözükmüyor.

Hasbelkader Hikmet Ağabey İl başkanı oldu. Başkanlık makamına girince teşkilatına ilk emri “ Şu koltuğu değiştirin, Düzce’nin başına ne geldiyse bundan geldi” oldu. Sonra malum çay istedi. Yeni gelen koltuğuna oturdu. “Ben ki AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan’ın Düzce’de ki temsil makamının sahibi Hikmet Keskin, siz ki benim başkanlığımda ki bu makama ait teşkilatın belirlediği güruh.

Bundan böyle fitne tohumları ekenin, ikicilik yapanın, kendini bu makamın üzerinde görenin boynu kesile” fermanını verdi. Etrafındakiler şaşırır tabi. “Ama başkanım kurallar böyledir. Bizim fitne çıkarmamız lazım, partiyi bölmemiz lazım” diye saçma sapan cümlelerde kursalar, Hikmet Ağabey dinlemez. Kararını açıklamıştır bir kere.

Sonuç olarak yıllarca bitirilemeyen birçok yarım kalan proje bu birlik ve beraberlik sayesinde bitme aşamasına gelmiş hatta açılış tarihleri verilmiştir. İlk defa AK Parti Düzce Teşkilatı birlik olmanın gücünü keşfetmiş ve geçmişteki hatalarının farkına varmışlardır.

Şimdi birileri çıkmış vay efendim AK Parti’de çatlak var. Hikmet Keskin ile Mehmet Keleş’in arasında sorunlar var diye inceden incedenfitne tohumlarını ekmeye başladı. Bunun kime ne faydası olur bilmem ama en büyük zararı Düzce’ye olacağı kesin.

Bu durumda bu fitne tohumlarını ekenlerin tek derdi yatırımların bitirilmemesi ve AK Parti’ye dolayısı ile AK Parti’nin Düzce’de ki yöneticilerine bir tepki oluşması. Kim mi bunlar, CHP ya da MHP değil. AK Parti’nin içinde ki güçleri elinden alınmış, eskisi gibi at koşturamayan nefislerin yenilmiş zavallılar…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU