Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Düzce’de Neler Oluyor?

04 Mart 2016 - 10:14

HP’nin hava kirliliği açıklamaları, CHP’nin çöp sorununu Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in üzerine yıkma çabaları ve linç kampanyası, MHP Merkez İlçe Başkanı’nın belediyeye amansız sanal saldırıları...

 

CHP’nin hava kirliliği açıklamaları, CHP’nin çöp sorununu Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in üzerine yıkma çabaları ve linç kampanyası, MHP Merkez İlçe Başkanı’nın belediyeye  amansız sanal saldırıları, bir STK başkanının, Başkan Keleş ile ilgili sanal âlemde açıklamaları ve tüm bunların ardından sanal âlemde kurulan bir caps sayfası ve bu sayfanın çoğunlukla Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e karşı capsleri ve saldırgan tavrı, bir haftalık gazete ve bir haber portalının aynı anda Başkan Keleş’e karşı bir anda sert muhalif haberlere başlaması ve gündemde tutma çabaları.


Bütün bunları alt alta sıraladığımızda karşımıza çıkan sonuç açıkçası Başkan Keleş’e karşı olan bütün grupların, kişilerin tek bir çatı altında birleştiği ve bir şekilde planlı olarak Başkan Keleş’i zor durumda bırakma çabaları olarak değerlendirebiliriz.

Tabi bunların arkasında içeriden bir güç olmadan bu denli planlı bir linç kampanyasına başlamaları ise imkânsız gibi bir şey. Peki içeride ki bu güç kim derseniz ?  Hepinizin aklında bir isim oluşmuş olabilir. Bende kendi ismimi oluşturdum. Tabi ki şimdilik açıklamayacağım.

Bu isim çöp sorununu gündemden düşürmeyen ve CHP’nin basın sözcüsü gibi davranan ve köylüler ile yatıp köylüler ile kalkan bir medya organıyla da, dostluğu çocukluk yıllarına uzanan ve iyi bir diyaloğu olan zatı muhterem! İki hedefleri var. İlki Vali Ali Fidan’ı Düzce’den göndermek, ikincisi ise Başkan Keleş’ten istedikleri her şeyi alabilmek ve boyun eğdirmek ancak bu iki isteklerinde de başarılı olamayacaklar.

Adını vermediğim zatı muhterem Düzce’ye uzak kalmış olacak ki Mehmet Keleş’in aday gösterilmediği seçimleri AK Parti’nin kıl payı kazandığını bilmiyor. Ve halktan kopuk yaşayan muhteremler hem valinin hem de başkanın halk tarafından ne denli sevildiğinin farkında değiller.

Zira Başkan Keleş’i yıldırmaya ve boyun eğdirmeye çalışan muhteremler bunu başaramayacaklarını çok iyi bilmekteler lakin “Huylu huyundan vazgeçmez” düsturunu atalarımızın boşa söylemediğini kanıtlamak istermişçesine mücadele ediyorlar.

Yerel basında ve ulusal basında aniden ortaya çıkan araç mevzusu da bunların bir sonucu. İki yıl önce alınan bir aracın durup dururken yeniden gündeme getirilmesi ve olay yeni olmuş gibi lanse edilmesi ve koordineli bir şekilde sanal âlemde paylaşılması ve gündem oluşturulmaya çalışması Başkan Keleş’e karşı linç kampanyasının bir sonucu.

Tam bu sırada CHP Genel Başkanı’nın da Düzce’ye gelmesi ve çöp sorunu ile bu kadar ilgilenmesi hayret edici bir durum. Ülkenin içinde bulunduğu durum ortadayken, daha büyük problemler varken birileri Kılıçdaroğlu’nu çöp sorunu için Düzce’ye getiriyor. Üstelik gelmeden bir gün önce Başkan Keleş hem yerel hem de ulusal basında manşetlere taşınıyor.

Kusura bakmayın ama bu çöplükten size belediye başkanlığı çıkmaz. Bu çöplükte Başkan Keleş’in en fazla ayakkabıları kirlenir ama sizin ilk seçimlerde bu çöplükte geri dönüşüme gönderileceğiniz kesin.

Kıyamet kopsa bir araya gelmeyecek insanlar konu Başkan Keleş’i eleştirmek olunca aynı masanın üzerine çıkıp, Zeki Müren parçalarında kadeh kaldırıyorlar. Ve inanın bu insanların sayısı çok fazla değil…

İnsan merak ediyor işte bu cenahlar Başkan Keleş’ten ne istediler ve istedikleri gerçekleşmeyince bu denli bir saldırıya geçtiler?

Keleş’in imajının zarar görmesinin bunlara ne faydası var?  

Yapmaya çalıştıkları şey Keleş’ten daha çok Düzce’ye zarar veriyor, Farkında değiller.. Ya da FARKINDALAR!!!!

Bu denli büyük bir linç kampanyası üretmektense, bi düşünelim bakalım, bu birkaç kişi neden sorunların çözülmesi için destek olmuyorlar?

Anladık çözüm önerileri yok, proje geliştirmekten acizler, sadece eleştirmekten zevk alıyorlar. Hepsinin çıkarı aynı noktada birleştiği için aynı masadalar. O halde onları zevkleri ile baş başa bırakmak boynumuzun borcu. Bu arada Başkan Keleş’ten bir ricam var. Düzce’nin bir günlük çöpünü bunların bahçesine dök. Seçimlere kadar temizlik yapsınlar.

Nasıl olsa ilk yerel seçimlerde “Kazandık” diye nara atarlarken, seçim sonuçlarından sonra başlarını kuma gömecekler. İşte o zaman karşılarına geçip, çayını rahat rahat içecek Başkan Keleş.

Son olarak kurda sormuşlar “Ensen neden kalın” diye “Kafamın kalın olmasından iyidir” demiş. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az…

Vesselam…

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU