Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Çilimli, Düzce – Vali, Kaymakam Yarışı

11 Mart 2016 - 13:05

Çilimli’de ki kaymakam değişiklikleri bu hız ile giderse Aralık ortası gibi Düzce’nin vali değişikliği sayısı ile eşitlenebilir.

Çilimli hakkında daha önce birkaç kere yazdım hatta hakkımda şikâyetçi bile olanlar oldu. Hani “Çilimli Halkından Tarihi Kapak ve İlahi Kaymakam Bey” diye iki köşe yazım vardı isteyenler tekrar okuyabilir. Çilimli Halkının kaymakamlarına nasıl sahip çıktıklarını ve nasıl uğurladıklarını yazmıştım.

Şimdi geçmişe bakıyorum da sanırım birileri Çilimli’den intikam alıyor. Halka “Siz bizden başkasını sevemezsiniz. Biz istediğimizi kaymakamı atatırız. İstediğimizi göndeririz” diyorlar. Sanki halk bunları çok seviyor da karakaşlarına, kara gözlerine âşıklar!

Yok, çok sevildiğinizi düşünüyorsanız Liberal Demokrat Parti’den belediye başkanlığına aday olabilirsiniz. Ya da bağımsızda olabilirsiniz tercih sizin. Tahmini 100 civarı oy ile seçimi tamamlarsınız zannımca! Benden size söz ikametgâhımı Çilimli’ye alıp size oy vereceğim.

Helal Olsun Size Çocuklar

Çavuşlarda bir futbol sahası. Mahalleli kendi imkânları ile çocukları için bir oyun alanı yapmış. Açılışı da mahalleli kendisi yapıyor. Ne Vali orada ne belediye başkanı. Nede vali ve başkanın peşinden ayrılmayan kalabalık insan topluluğu.

Kendi imkânları ile yaptıkları sahanın kurdelesini mahallenin çocukları kesiyor. Sahanın hiçbir alt yapısı yok dedik ya kendi imkânları ile yapmışlar. Tahtalardan yapılan kale direkleri, çimento ile çizilen çizgiler.

Kendi imkânları ile yaptıkları futbol sahasının kurdelesini kendileri kesen çocukların mutluluk yüzlerinden okunuyor. Oyun alanlarına kavuşmanın mutluluğu.

Bakalım ilk kim gidecek bu sahaya çocuklar ile futbol oynamaya.

Vesselam…

  • Yorumlar4
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU