Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Keleş ile yatıp, Keleş ile kalkanlar…

06 Nisan 2016 - 14:01

Son günlerin en büyük modası Düzce’de gerçekleşen her olayı bir şekilde Başkan Keleş’e bağlamak. Zaman zaman CHP ve MHP zaman zaman bir kısım medya her olayı bir şekilde Başkan Keleş’e bağlıyor.

Muhteremler ancak bu şekilde gündeme geleceklerini, basında manşet olacaklarını, prim yapacaklarını çok iyi biliyorlar.

Arabaları arıza yapsa “Başkan, akşam gizlice geldi motoru bozdu” diyecek kadar takmışlar kafayı. Kahvaltıda üzerlerine çay dökülse “ Mehmet Keleş’i düşünürken döküldü” diyecek kadar Keleş düşmanı muhteremler.

Bu zatı şahaneler zamanında hava kirliliğinde bile Başkan Keleş’e yüklenmişlerdi. Gerisini siz düşünün artık. Sonra çöp sorunu moda oldu. Başkan’ın alakası olmadığı bir konuda, gizli bir el “Keleş istifa” yazılı pankartları vermişti köylülerin eline. Hâlbuki hepsi Katı Atık Tesisi’nin Başkan Keleş ile alakası olmadığını, herkesten daha iyi biliyor. Üstelik bunların bazılar basın mensubu, olayı herkesten daha iyi bilen insanlar.

E o zaman nedir bu Başkan Keleş’e bu denli sert eleştirilerin sebebi?

En başta yazdığımız gibi muhteremler nasıl prim yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Salla Başkan Keleş’e en az bir hafta Düzce seni konuşur. Birkaç gazetede manşet olursun, kahraman ilan edilirsin. Zatı şahaneler Keleş ile yatıp, Keleş ile kalkıyorlar mübarek!

Hele kendini muhalif gazete gibi gösteriyorsan (aslında bir vekilin en büyük destekçisi yani ben AK Parti’yi severim aslında muhalif değilim türü kaçamak haberler yapıyorsan) müthiş prim yapıyorsun. Bütün muhalefet seni konuşuyor. Muhteremlerde bu kadar çok konuşulunca ciddi ciddi bütün Düzce’nin kendilerini okuduğunu düşünmek zorunda kalıyorlar. Sonra, Düzce’de her şeyi kendi kontrollerinde sanıyorlar.

İşin siyasi kanadında ki muhteremler ise AK Parti olduğu sürece Düzce’de, milletvekili ve belediye başkanı çıkaramayacaklarını çok iyi bildikleri için, çözümden çok eleştiri odakları düşünüyorlar.

İşin komik tarafı seçimlerde de ciddi ciddi kendilerini inandırıyorlar. Her seçimde “Bu defa kesin bir milletvekili çıkartıyoruz hatta iki bile olabilir” diye açıklama yapıyorlar. Bazen nasıl bir inanmışlık duygusuna kapılıyorlarsa, üç bile dedikleri oluyor. “Rüzgâr bu seçimde bizden yana” diye de bir türlü anlam veremediğim bir açıklamaları oluyor zaman zaman. Rüzgâr’ın hesabını yapacaklarına, halkı anlamaya çalışsalar, bir ihtimal oylarını biraz daha arttırabilirler.

Anlaşılan 1 Kasım’da aldıkları ağır darbeden sonra taktik değiştirmişler. Büyük hedeflerine küçük planlar yaparak ilerlemek istiyorlar. AK Parti’yi eleştirdikleri zaman prim yapamadıklarını anlayan muhteremler bu sefer partinin güçlü isimlerini teker teker eleştirerek, hatta zaman zaman iftira atarak zayıflatmaya çalışıyorlar. Bu şekilde belki, Başkan Keleş’ten soğuyan insanların, bir sonraki seçimlerde kendilerine oy vereceklerini düşünüyorlar.

En son malum darp olayında bile gerçekle ilgili olmayan birçok açıklama yaptılar ve onu bile bir şekilde Başkan Keleş’e bağladılar. Bilmem nerenin neresinden akraba oluyorlarmış.

İyi de darp olayına karışan saldırganlardan biri CHP’nin üyesi olduğu ortaya çıktı. Hiç boşuna biz onu 2009’da ihraç ettik demeyin.

Çok basit bir soru sormak istiyorum. Saldırgan Cihan Cengiz'in adının 2015 genel seçimlerinde ön yoklama ile aday tespiti yapan CHP delege listesinde "344 no'lu delege" olarak geçtiği doğru mu? ( Delege listelerini değiştirmeyin acelece, zira üyelikten 2009’da çıkardık dediğiniz adamı bile 31 Mart 2015’de üyelikten çıkartmışsınız)

Doğruysa bunca yalana ne gerek vardı! Değilse ben yanlış bilgi için şimdiden özür dilerim…

Mafya Oyunu…

Küçükken elimizde sopalarla Ninja oyunları oynardık. Bazen oyun olduğunu unutur gerçekten vururduk. Ekipler kurar bir birimizle savaşırdık. Kemer diye bir oyun vardı. Oyundan ziyade uyuz olduğumuz çocuğu oyun sayesinde bir güzel döverdik.

Zaman değişti tabi. Şimdi Düzce’de son günlerde moda bir oyun var. “Apartman81” adlı bir mafya oyunu. Mafya babasının evinde bir soygun yapıyorsunuz. Daha doğrusu yapmaya çalışıyorsunuz.

Hikaye’de bir mafya babasına yüklü bir miktar borcunuz var. İçeride bir köstebeğiniz size 1 saatliğine kapıyı açıyor. 1 saatlik süre bitmeden mafya babasının evinde ki kasayı soymanız gerekiyor. Evde 4 adet kilitli kapı ve 18 tane ipucu var. İpuçlarını bulmanız gerekecek. Oyun aşırı dozda zekâ ve sakinlik gerektirir. Bu kadar bilgi yeter.

Düzce’de monotonluktan sıkılanların mutlaka oynaması gereken bir oyun.

Oyun en az 2, en fazla 6 kişi ile oynanıyor.

Vesselam…

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU