Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Cemiyetimin Başkanı ve Katırcıoğlu…

20 Nisan 2016 - 10:18

Cemiyetimin başkanı kendi sunduğu programda “belgesiz haber yapmak, belgesiz konuşmak yanlıştır, ama bunu yapan birkaç arkadaşım, kardeşim var” demiş.

Herhalde o sırada aynaya bakarak konuşuyordu ki kendisini ifşa etmiş.

Zira geçmişte sırf kendi çıkarları için hangi haberleri yaptığı hala gün gibi ortada duruyor. Ödemediği kirası, ödemediği doğalgaz faturası ve bunun sonunda icralık duruma kadar gelmesini bizim camiada bilmeyen yoktur.

Muhtarlar ile ilgili sırf Düzce Belediyesini ve Özel İdare’yi zor durumda bırakmak için yaptığı haberlere değinmiyorum bile. Ne de olsa cemiyetimin başkanıdır kendisi. Ben üye değilim ayrı mesele tabi. Cemiyete üye olmanın temel şartı Üniversitelerin Gazetecilik bölümü ile ilgili bölümünden mezun olmamaktır. Ki ben 4 yıl Gazetecilik okuduğum için cemiyete kabul edilmiyorum.

Mesela cemiyete üye olmak için matbaacı olmak temel şarttır. Herhangi bir basın kuruluşunda çalışmaya da gerek yoktur zira cemiyetimin başkanı sizleri herhangi bir kurumda çalışıyormuş gibi gösterebilir.

Neyse konumuz cemiyetimin başkanı değil. MHP’li Ercan Katırcıoğlu ile yapmış olduğu programın bir bölümünde geçen konuşmadan bahsedeceğim.

Katırcıoğlu büyüğümüz, İslam Keleş’in gazetesinde çıkan bir haber için kendisinden özür dilediğini ve haberi kendisinin üstünde bir gücün yaptırdığını söylemiş. Hatta İslam Keleş bununla da yetinmemiş “Abi bir daha seninle ilgili tek satır haber yapmayacağım” demiş.

Vay be sen neymişsin Katırcıoğlu! Diyesim geldi bir an.

Daha önce yazmıştım, bugünlerde konuyu bir yerinden Başkan Keleş’e bağlamak moda. Katırcıoğlu’da bu modaya uymuş görünüyor. Lafını söyledikten sonra da “Eğer İslam Keleş bu açıklamadan sonra zor durumda kalacaksa özür diliyorum” demiş.

Komik adam bu Katırcıoğlu. Acaba bu açıklamadan sonra bir ikilik yaratabilirmiyim diye düşünecek kadar siyasi beklentileri düşmüş anlaşılan. (Günahını almayayım belki öyle bir beklentisi yok, sadece ağa babası bu şekilde bir açıklama yap dedi diye de yapmış olabilir)

Eleştiri yaptığını düşünen Sayın Katırcıoğlu 2015 ve daha önce ki yıllarda gerçekleşmiş olayları teker teker üşenmeden alt alta yazmış ve paylaşmış. Zira hala saat kulelerinden medet umar haldeler. Büyük ihtimal toplantılarında “Medet ya saat kulesi” diye dua da ediyorlardır. (Bu konuda ben bangır bangır eleştiri yaparken muhterem her halde ağzına dikiş attırmıştı)

Muhterem Katırcıoğlu büyüğümüz MHP’de Mehmet Keleş’in gizli işbirlikçisidir. Zira yaptığımız bir görüşmede bana, “Mehmet Keleş’i çok başarılı buluyorum, bence yeterli desteği bulamadığı için projeleri gerçekleştirmekte zorlanıyor. Hep birlikte Mehmet Keleş’in yanında olmalı ve destek vermeliyiz” demişti. Hatta “Mehmet Keleş bazı kararları almakta zorlandığı zaman ret oyu vermektense çekimser kalarak gizli destek vermeye çalışıyoruz” bile demişti.

Eğer ikimiz arasında geçen bu konuşmayı paylaştığım için Katırcıoğlu zor durumda kalacaksa özür diliyorum. Ama herkesin bunları bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Galiba görünmeyen bir güç Katırcıoğlu’na baskı kuruyor. Katırcıoğlu’nun üstünde bir güç, onun yapması gerekenleri her sabah mail yolu ya da uyurken rüya âleminde kendisine bildiriyor.

 

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU