Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

CHP’de kazan kaynıyor!

04 Mayıs 2016 - 12:50

CHP’de kazan kaynıyor. İlçe teşkilatının ak saçlı ihtiyar heyeti parti içinde resmen bölücülük faaliyetinde bulunuyorlar. İl Başkanı Zekeriya Tozan ise bu muhteremlere henüz diş geçirebilmiş değil.

Parazit gibiler. CHP azıcık güçlendikten sonra her tarafa yayıldılar kendilerini partinin asıl sahibi gördüler. CHP’nin basın danışmanı bile bunların baskılarına daha fazla dayanamadı ve görevinden istifa etti.

Zekeriya Tozan il başkanlığına ailevi nedenlerinden dolayı çok sık gelemediği için meydanı boş buldular. Parti içinde her türlü dedikoduyu yaydılar. Bunlar hep yaşlılık belirtileri. Bir nevi hastalık, olmayan bir şeyi olmuş gibi kabul etmek ve en başta kendin inanmak. İlaçla tedavisi mümkün.

Ben Zekeriya Tozan’ı göreve geldiği ilk gün uyarmıştım bu konuda. Bakın o gün neler yazmışım bu tipsiz tipler için.

“Gelelim CHP içinde örgütlenen muhteremlere. Muhteremlerden kastım mübarek insan olduklarından değil, muhalif olduklarından. Bunlar birlik beraberlik nidaları atarlar ama kışın ortaya çıkan yalancı güneş gibidirler.

Bunların ki Müslümanız deyip kafa kesen DAEŞ teröristleri gibi uygulamaları ile ağızlarından çıkanın farklı olması. Yani ağızlarının ve kalplerinin ayrı söylemesi. Yani başın ayrı vücudun ayrı oynaması. Masa da ki dansöz misali.

Bir bakmışsınız en büyük Sarıgülcü olmuşlar, bir bakmışsınız “Yaşasın Kılıçdaroğlu” diyorlar. Her zaman birlik beraberlik diye nara atarlar sokaklarda iş başa düşünce “Ben ne anlarım derler” kenara çekilirler.

Güç nerede ise bu tipsiz tiplerde oradadır.

Kendilerini son kale olarak görüyorlar. Bunların silahları iftiraları. Kendi çıkarları ve koltuk için her türlü yolu dener bunları.

Bu muhteremler CHP Düzce’de yokları oynarken ortalıkta gözükmüyorlardı. CHP Düzce’de az güçlenince her yerde oldular. Koltuk savaşı içine girdiler. CHP’yi falan sevdiklerinden değil, aksine gücü ve koltuğu sevdiklerinden.

Duyduğuma göre Zekeriya Abi en acilinden bir koltuk takımı siparişi vermiş bu arkadaşlara. Benden tavsiye sıfır koltuk takımına falan da gerek yok. İkinci el kafi. Yazıktır bu soğuk havalarda sıcak bir yere otursunlar.

Hesapta bugün CHP kongresini yazacaktım. Hesapta olmayan nedenlerden dolayı yazamadım.

Bu yazı da hesap içinde olanlara gelsin.”

Şimdi bu muhteremler belli ki bir hesap içindeler. Amaçları Zekeriya Tozan’ı yalnızlaştırmak. Tabi bunun arka planı daha önemli. CHP’nin merkez ilçede ki ak saçlıları acaba kimi Zekeriya Tozan’ın yerine hazırlamaya çalışıyorlar?

Sırf şahsi menfaatleri için kendi partilerinde bu kadar fazla dedikodu, iftira ve yalana başvuruyorlar!

Zekeriya Tozan parti içinde ipleri eline almadığı sürece merkez ilçede ki ak saçlılar ile uğraşmaya devam edecektir.

Zekeriya Tozan’ın bu sefer tek çıkış yolu partinin emektarlarını yani Basri Karslıoğlu, Mustafa İzgin gibi isimleri yanına alması olacak gibi gözüküyor. Aksi takdirde parazitler her yeri saracak. 

Ve masaya yumruğunu vuracak kendi yokluğunu aratmayacak güçlü bir başkan yardımcısı bulmalı. Çukurdan kafasını çıkartanı ezmek için.

Aksi takdirde parti içinde yaşanan bu ayrım ilk seçimlerde büyük bir hüsrana yol açacaktır.

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU