Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Tanıtım Günlerine Dair…

16 Mayıs 2016 - 21:04

Düzce için bir ilk gerçekleşti. Ankara’da Düzce Tanıtım Günleri yapıldı. Binlerce Ankaralı ve çevre illerden gelen vatandaşlar AKM’ye akın etti. Başta Vali Fidan ve Başkan Keleş olmak üzere tüm ilçe kaymakamları ve belediye başkanları kocaman bir alkışı hak etti.

Elbette diğerlerine göre bir tık önde olanlar var. Onların isimlerini de açık açık yazmak isterdim ama yazdığım takdirde ellerinde kısıtlı imkânlar ile orada olanlara haksızlık etmiş olurum bu yüzden hepsine kocaman bir alkış.

Şimdi gelelim bizim Düzce için çok çalışıyormuş gibi görünüp de okeye dördüncü arayan büyüklerimize.

TSO’nun her meclis toplantısında Fahri Çakır’ı “Sen ne işe yarıyorsun” diye eleştirenlerin çoğu protokol açılışı dışında ortalıkta yoktu. Saklambaç ya da köşe kapmaca oynadılarsa bilemem! Bu yaşta oyun derdinde olmayacaklarına göre sadece protokol açılışı olduğu ilk gün belki bir fotoğraf karesine gireriz diye gelmiş olma ihtimalleri hayli yüksek.

TSO standı tartışmasız en az ilgi çeken stantların başında geliyordu. Asıl soru bunun sebebi Fahri Çakır’ mı yoksa her toplantıda hesap sormaya kalkan ve meclisi ortadan ikiye sırat köprüsü ile bölen Düzce’nin muhterem büyükleri mi bilemedim!

Gözlerim çöp sorununda, hava kirliliğinde bütün parti büyüklerini Düzce’ye getiren, mecliste şov yapan CHP’nin Düzce teşkilatını aradı. Ama ne yazık ki onlarda yok. Pardon onların olması için olumsuz bir şey olması lazım yoksa Düzce için büyük önem arz eden bir organizasyon da ne işleri var!

Eleştirilecek bir şey olsa anında İstanbul’dan 10 otobüs kaldırırlar “İşte bunların yaptığı bu kadar olur” diye peş peşe açıklama yaparlardı.

Peki, MHP’ye ne demeli. Hani sanal âlem fenomeni MHP’nin Düzce Merkez İlçe Başkanı Aydın Dursun abimi aradı gözlerim. O da ortalarda yok. Herhalde o sıra kongre yoğunluğu ile uğraşıyorlardı. Zira henüz kimi destekleyeceklerini bilmiyorlar da hem Bahçeli’ye hem muhaliflere göz kırpmaya devam ediyorlar!

Olumsuz her şeyde en ön safta yer alan CHP ve MHP olumlu durumlarda nedense en arka safta yer alıyorlar!

AK Parti’ye gelirsek. Sabahlara kadar Ankara kapılarında Düzce Tanıtım Günlerinin reklamını yapmaları gerekirken, AK Parti’nin tanınmış simalarını, bakanlarını, milletvekillerini Düzce Tanıtım Günlerine getirmeleri gerekirken ilk gün dışında kendilerinden haber alınamadı.

Şimdi diyecekler ki iyi de Numan Kurtulmuş’u saymıyor musun? “Eh onu da getirmeseydiniz zahmet oldu” cevabını şimdiden iletiyorum.

Gerekli eleştirileri yaptıktan, mesajları ilettikten sonra gelelim Düzce tanıtım günlerine. Diğer illerle kıyaslama yapmak çok yanlış olur çünkü Düzce bunu ilk kez gerçekleştiriyor. Elbette bazı eksiklikler var ama onlarda işin tuzu biberi.

Çok iyi bir organizasyon olmuş. Her şey düşünülmüş. Ankaralılar çok fazla ilgi gösterdi. Açıkçası bende bu denli büyük bir ilgi beklemiyordum. Özellikle Cumartesi günü Tandoğan Meydanı’nda ki miting sebebi ile alana giriş yapılan yolların kapalı olması herkeste bir endişeye neden oldu. Ancak zamanla bu endişenin yersiz olduğuna herkes şahit oldu. Ankaralılar, yolun araç trafiğine kapalı olmasına rağmen uzun bir yolu yürüyerek kat ederek alana gelmeye başladıklarında yüzlerde ki endişe yerini sevince bıraktı.

Tanıtım günlerinin Düzce’ye ne faydası olur? Diye dalga geçmek amacı ile soru soranlar var. Hiç tanımadığım Kırıkkaleli biri hafta sonu Düzce’ye rafting yapmak için gelmek istediğini söyledi. Ankaralı tarih meraklısı bir teyzemiz Konuralp ve Akçakoca’ya mutlaka uğrayacağını söyledi.

Sabahtan akşama kadar Düzce’m Düzce’m diye ortalıkta dolaşanlar, bu iki vatandaşın Düzce’ye yapması muhtemel katkının milyonda birini yapmamışlardır.

Diyeceksiniz ki iki kişi ile konuşmuşsun ne katkısı yapacaklar. Sadece aileleri ile gelseler, daha sonra arkadaşlarına anlatsalar, onlarda gelse bizim muhterem kodamanların yaptığı katkıdan fazlasını yapmış olurlar hem de milyon kere…

Vesselam

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU