Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Kılıçdaroğluna atılan yumurta organik mi?

23 Mayıs 2016 - 15:05

Şehit cenazesinde Hdppk’ya mecliste destek veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yumurta atılmış. Bu terör olayı imiş. “Bunlara karşı mücadele edilecek” demiş CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan Abi. Miş miş de mış mış sizin anlayacağınız.

Terör olayı bunun neresinde anlayan varsa az beri gelsin. Buna terör olayı demek şehit ailesine terörist demek gibi bir şey! AK Parti yüzüne olmuş. Zaten bilmem kaç yıldır CHP’de AK Parti yüzüne iktidar olamıyor, AK Parti yüzüne muhalefette kalıyor. Doğrudur valla! Yolda düştün mü bas küfrü AK Partili belediyeye, başına saksı mı düştü kesin AK Partili vatandaş koymuştur saksıyı camın kenarına!

Zekeriya Tozan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yumurtalı eylemi kınamış. Kınamayı baya bir abartıp konuyu teröre ve AK Parti’ye bağlamış. Demiş ki Zekeriya Abi “2009 yılında Habur’da PKK’lıları törenle karşılanmalarına müsaade edenler, bu gün şehit cenazesinde Genel Başkanımıza yapılan saldırıda da eli olanlar aynı kişilerdir”

Neden çıkıp açık açık “Biz mecliste hdpkk’lıların dokunulmazlıklarının kaldırılmasında hayır oyu kullandık. Bunun bir neticesi olarak şehit cenazesinde Genel Başkanımıza karşı yumurtalı bir eylem gerçekleşti. Bu tamamen mecliste hdp’nin yanında yer almamızdan kaynaklandı” diyemedi.

Basit bir yumurtalı eyleme neden bu denli sert cevap verdi acaba?

Yumurtalı eylem AK Parti Genel Başkanına yapılmış olsa hep bir ağızdan çıkıp “Vatandaşın acısı var, basit bir yumurtalı eylem, vatandaş tepkisini dile getirmiş” diyecek bütün adamlar bugün, yumurtalı eylemi terör olayı ile aynı kefeye koyuyor.

Olay nasıl oldu hep birlikte hatırlayalım. Önce CHP mecliste ki dokunulmazlık oylamasında “Hayır” dedi. Daha sonra Kılıçdaroğlu çıkıp şehit cenazesine gitti. Vatandaşta haklı olarak “Sen benim oğlumu şehit edenlere nasıl destek verirsin” diyerek yumurta atarak tepkisini göstermiş oldu.

Şimdi Zekeriya Abi şehit cenazesinde yapılan bu haklı saldırıyı terör olayı ile örneklendirmek ve konuyu teröre bağlayarak “Bu saldırıyı yapanlar bizim onlara boyun eğeceğimizi sanıyorlar” ifadelerini kullanarak ne demek istedin?

Yumurtalı eylem saldırısını gerçekleştirenler büyük bir acı yaşıyorlar. Ne yani şehit ailelerine mi boyun eğmeyeceksin! Onların acısını mı paylaşmayacaksın. Zaten paylaşmıyorsunuz, eğer paylaşsanız daha ilk tur oylamalarda partiniz firesiz “EVET” derdi. Bu açıklama ile kendi ayıbınızı mı örtmeye çalışıyorsunuz?

Başkasına olunca “Demokratik eylem” size olunca mı “ terör eylemi” güldürme adamı Zekeriya Abi.

Daha önce de kendine yapılan saldırıyı bir şekilde AK Parti’ye mal etmeye çalışmıştın. Hatırladın demi sonra adamlar il başkanlığını yaptığın partinin üyesi çıkmıştı. Açık açık yalan konuştun yani. Sonra partiden 2009’da ihraç edildiklerini söyledin ama o da yalan çıktı. Çünkü sana saldıran muhterem, 2015’de partinin resmi delegesiydi.

Sırf genel başkanına cici görünmek için, şehit cenazesinde yapılan haklı bir eylemi (Bana göre sonuna kadar haklı bir eylemdir, zira aklımız ile dalga geçer gibi dağdaki itlerin meclisteki temsilcilerini korumuştur chp) alakasız bir şekilde çok farklı yerlere çekmene değermiydi?

Şimdi tekrar soruyorum o yumurtalı eylem başbakana yapılsa aynı sertlikte tepki verirmiydin yoksa demokratik bir eylem mi derdin?

Sırf AK Parti’ye uyuz olduğunuz için, oyunuz her geçen gün biraz daha eksildiği için ne yapacağınızı şaşırdınız. Zekeriya Abi siz önce kendi içinizde ki sorunları halledin. Düzce teşkilatı dağılmak üzere, ilçeler arkandan iş çevirmekte. Önce bunları çöz, sonra ulusal olaylara tepkini ver.

Hdpkk’yı mecliste savunmanız tarihinize kara bir leke olarak geçecektir. Bunu asla vatandaşlara anlatamayacaksınız. Bu kafa ile sizin genel başkan daha çok yumurta yer. Söyle Kılıçdaoğlu’na yanında ekmek taşısın. Belli ki bol bol yumurta yiyecek.

He bu arada mecliste hemen komisyon kurun, önerge verin Kılıçdaroğlu’na atılan yumurta organik mi değil mi diye? Köy yumurtası falan değilse sağlık açısından da tehlikeli. Atatürk’ün resmini kimin indirdiğini bulamadınız ama  belki yumurtanın organik olup olmadığını anlarsınız!

Genel başkanınızı hemen doktora götürün zira yumurta kafası fenadır. Hele vatandaş attıysa can yakar. Dua edin de seçime kadar yumurta stokları tükensin yoksa seçimde yumurta yerine kocaman sıfır alacaksınız!

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU