Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Özlü’ye açık mektup…

01 Haziran 2016 - 12:57

Her konuda yazarken Faruk Özlü’nün bakanlığını es geçmek olmazdı elbette ama biraz beklemekte fayda vardı.

Kenarda beklerken meğerse ne kadar yalaka varmış diye geçti içimden. Bir gün önce Faruk Özlü için “bir şey yapmaz diyenler” gökten haber gelmişçesine hep bir ağızdan “bakanımız çok yaşa” diye bağırmaya başladı.

Buradan Özlü’ye sesleniyorum. Değerli bakanım Özlü, sakın bunlara prim vermeyin. Yoksa önce sizi yerler sonra bakanlığınızı. Kendilerine göre AK Particilik oynayan bu cenah Düzce’yi falan düşünmez sadece ceplerine ne kadar para girer onun hesabını yaparlar.

“Acaba bir ihale kopartır mıyızın” derdinde saçlarını beyazlatırlar etrafınızda. Karşınızda el pençe dururlar, “Bir emriniz var mı” diye sormadan duramazlar. “Siz en iyisini bilirisiniz, ne yapsanız doğrudur” diyerek yalakalığın dibine vururlar.

Olmadık isteklerde bulunurlar. Bunları yakından tanımak isterseniz “Ben bu işin böyle olmasını istemiyorum” deyin ya da “Bu adamı sevmiyorum, değiştirin” deyin alacağınız ilk cevap “Emredersiniz, siz nasıl isterseniz, siz en iyisini bilirsiniz” olacaktır.

Elbette siz en iyisini bilmezsiniz! Her konuda işinin ehli pek çok insan var. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Gerektiğinde muhalefet partilerinin il başkanları ile dahi sorunları görüşün, kapınızı onlara her daim açık bırakın.

Etrafınıza yuvalanmaya çalışan insanlara asla prim vermeyin. Sırf partinizle ve sizle sorunlu diye işinin ehli insanların görevden uzaklaştırılmasına müsaade etmeyin. Bu durumda belki parti içinden tepki alabilirisiniz ancak halk nezdinde büyük itibar kazanırsınız.

Zira sizde çok iyi biliyorsunuz ki, AK Parti’nin kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan her zaman millete hizmetin hakka hizmet olduğunu ifade eder. Bu anlayıştan asla vazgeçmeyin.

Düzcelilerin sizden iki büyük beklentisi var. İlki yılsonu bitecek olan teşvikin kapsamının genişletilerek uzatılması, ikincisi ise Oyuncak İhtisas Sanayi Bölgesi’nin Düzce’ye kurulması. Bu iki konuda başarılı olursanız binlerce Düzcelinin işsiz kalmasının önüne geçecek aynı zaman da binlerce Düzceliye yeni iş olanakları sağlayacaksınız.

Bir temenni de bulunmak gerekirse, adınızın uzun yıllar taraflı tarafsız her kesim tarafından saygı ve minnet ile anılmasını sağlayacak hizmetleri hayata geçirmeniz dileği ile.

Vesselam…

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU