Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

MHP’de ciddiyet sorunu…

07 Haziran 2016 - 14:33

Daha bu genel başkanlık kavgaları başlamadan önce dedik ki “halkın arasına girin, ellerini sıkın, muhalefeti olumlu anlamda yapın, sataşmadan, kavgadan uzak durun, sorunları değil çözümleri dile getirin” o zaman ciddiye almadınız.

Düzce’de kapınıza kilit vurdunuz, aylarca size kimse ulaşamadı. “Beceremediniz, çıkın istifa edin, bu büyük bir erdemdir, yenildiğiniz zaman bile kazanmış gibi sevindiniz, bu son derece yanlış. Kendinize çeki düzen verin” dedik yine ciddiye almadınız.

Dillere destan merkez ilçe başkanınız, bilgisayarı başında harcadığı vaktin milyonda birini partisi için harcasaydı durum çok farklı olurdu. Bu konuda da uyardık. “ Rakipleriniz para ile adam tutsa ancak bu kadar zarar verirdi partiye” dedik yine ciddiye almadınız.

“Halkın büyük çoğunluğu il başkanı olarak Onur Özen’i değil, Ercan Katırcıoğlu’nu biliyor” desem dalga geçtiğimi sanırsınız ve yine ciddiye almazsınız. Ama durum bu, neden mi, biraz düşünün bakalım acaba neden? Düzce ile ilgili bütün önemli açıklamaları Katırcıoğlu yapıyor, herkesten çok konuşuyor. Konuşsun karışmayız ama MHP gibi bir partinin il başkanın ağırlığını herkes hissedecek. Hissettiremediniz! Düzce’yi ciddiye almadınız.

Koca koca adamlar, benim bir ay boyunca çalışıp kazandığım parayı belki tek seferde yemeğe veren kodamanlar, MHP’yi borç batağına sapladınız. Alt tarafı bir kirayı ödemekten aciz kaldınız. Ev sahibini ciddiye almadınız manşet oldunuz.

MHP Düzce teşkilatını düşürdüğünüz durum ortada. Her uyarımızda bize karşı sinir katsayınızda önemli bir artış meydana geldi. Sizleri uyaranları dinlemek yerine, ciddiye almamayı seçtiniz.

Ve en önemlisi ise tarafınızı bile açıkça söyleyemediniz. Çekindiniz, koltuğu bırakmak istemediniz. Boşuna “Biz Devlet Bahçeli’nin yanında olduğumuzu açıkladık” demeyin. Görevlerinizi layığı ile yerine getirseydiniz, ağırlığınızı tüm teşkilata hissettirebilseydiniz, size rağmen hiçbir delege muhaliflere destek veremezdi. “Delegeler ile ilçeler ile bütün teşkilat ile tarafınızı açıkça deklare edin” dediğimizi de ciddiye almadınız.

Peki ya son durum, kimseyi ciddiye almamanızın sonucu olarak, sizi ciddiye almayan delegeler hepinizi koltuklarınızdan etti.

Yeni yönetime de en açık mesaj bu olsun, yeni görevleriniz hepinize hayırlı olsun.

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU