Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

Çilimli bildiğiniz gibi!

10 Temmuz 2016 - 17:16

Çilimli’de kaymakam değişmiş.

Şaşırdık mı?

Tabi ki hayır? Biz alıştık artık eminim Çilimli halkıda alışmıştır.

Bu kadar sık kaymakam değişikliği hiç önemli değil. Ne de olsa bir bakanları ve milletvekilleri var değil mi? Gerçi son kaymakam zaten vekâleten yürütüyordu bu işi. Şimdi yapacakları iş vekâleten yürütecek başka bir kaymakam adayı bulmak!

Asaleten yürütecek kaymakam ihtiyaçları yok. Zaten yeterince kaymakamları var. Birde devletin atadığı kaymakam ile mi uğraşacak caaanımmm siyasiler!

Çilimli’de Fevai Arslan ile bir bağınız varsa otomatikman ilçenin kaymakamı oluyorsunuz. Bu durum son zamanlarda Bakan Özlü lehine değişmekte. Fevai Arslan taraftarları ise son günlerinde ne kadar fazla çalışırlarsa onun karşılığını almanın derdinde. Sonuçta birileri milletvekilinin diğerleri ise Bakan’ın tanıdıkları!

Daha önce ki değişikliklerde siyasilerin açıkça taraf olduğu gizli tutulmaya çalışılan bir gerçek. Hatta bununla ilgili yazdığım yazıdan dolayı ben de ifade verdim. Sonuç  ne mi oldu? Yazdıklarımdan dolayı bir ceza almadığıma göre ben haklı çıktım.

Çilimli de yolunda gitmeyen bir şeyler var. Rant peşinde koşanlar, yaptıkları işleri kaymakamlığa yıkmaya çalışanlar, ihale peşinde koşanlar, hizmet ettiklerini sanıp, ceplerini dolduranlar. Akrabalarını kullanıp siyasette bir yerlere gelmeye çalışanlar!

Diğer ilçelerde belediye başkanları ve kaymakamlar uyum içerisinde çalışırken Çilimli de uyumdan bahsetmek mümkün değil. Çilimli’nin bir an önce Kaynaşlı’yı örnek alması lazım. Kaynaşlı’da Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve Kaymakam Şenol Koca el ele vererek Kaynaşlı’yı Türkiye’nin hatta Avrupa’nın motor sporları merkezi yapması başlı başına bu uyumun bir sonucudur. Hizmet aşkının bir neticesidir.

Aynı şekilde Çilimli’nin son derece geri kalması ise uyumsuzluğun ve başarısızlığın bir neticesidir.

Ama olsun Çilimli’den bakan çıktı değil mi?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU