Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

OHAL’in çarptıkları…

22 Ağustos 2016 - 17:37

OHAL ilan edildi ya bizim yerel muhaliflerin eleştirileri de taban seviye de geziyor bu aralar. Normal şartlarda başta Vali Fidan olmak üzere AK Parti’ye, hükümete, belediyeye bolca eleştiri yapıyor olacaklardı.

Ama şimdi temkinli davranıyorlar. Ancak ara ara yapar gibi oluyorlar, haberlerin başlıkları ile oynayıp vatandaşın içeriğini okumasına fırsat vermeden yönlendirme çabası içindeler. Malum bizim vatandaşlarda başlığı gördükten sonra haberi okuma gereği duymuyorlar.

Bazen saçmalıyorlar. Mesela Üniversite’de İlahiyat Fakültesi öğrencileri için Arapça dersleri yapılıyor yaz döneminde. Mübarekler attıkları manşet ile resmen şeriat gelmiş, Türkçe yasaklanmış havası estiriyorlar. Korkmayın mübarekler şeriat ile Türkçe’nin bir alakası yok. (Keşke şeriat gelse tabi, şahsi fikrimdir)

İlahiyat fakültesi öğrencilerine yönelik yapılan kursu farklı şekilde vatandaşa aktarıyorlar. Bunların örnek aldığı Uğur Dündar diye bir mübarekte zamanında “Şok şok şok öğrenciler Cuma namazına gitti” diye hala anlaşılamayan saçmalıkta bir habere imza atmıştı. Kafalarınca algı yönetimi yapıyorlar ama bilmiyorlar işte tam da yüreklerin iman ile dolduğu bugünlerde bu tutmaz.

Rahatça eleştiri yapamıyorlar ya bir yerlerden bir şekilde eleştiri yapmaları gerekir zatı şahanelerin. Bunlar hep OHAL kafasından oluyor. Az daha zorlasalar sıyıracaklar. Az kaldı dayanın, sayılı gün çabuk geçer, OHAL kalkar sonra sizde hem Vali Fidan hem de AK Parti aleyhi haberlere kaldığınız yerden devam edersiniz.

Tabi bunlar OHAL gerekçesi ile saçma haber yapamayınca bana da yazacak konu kalmıyor.

Neyse Düzce Belediyesi Kent Parka malum tuvalet yapma çalışmalarına başlamış. Bazıları rahatsız olmuş olacak ki “yaz bitti daha başlayacak” demişler. Be mübarekler sanki bütün yaz boyunca tuvalet ihtiyacınız içinizde tuttunuz da kışın uykuya kapanmandan önce komple boşaltım yapacaksınız. (kabul iğrenç bir cümle)

Eleştirin ama mantıklı eleştirin. “Daha kısa sürede bitirilebilir, verilen süre çok uzun” deyin, “yenisi yapılana kadar en azından konteynır WC yerleştirin” deyin. Eleştirirken çözümü de belirtin de azıcıkta olsa memlekete faydanız olsun.

Öyle protokolün olduğu yerlerde sadece fotoğraflarda gözükme ile olmuyor bazı şeyler.

Resimde gözükme derken sahi nerede bizim cepleri dolu, elleri alçılı büyüklerimiz. Fotoğraflarda gözükmek için 100 metre engelli yarışlarındaymış gibi seke seke ilerleyen mübareklerden bahsediyorum.

Bakın önümüzde bayram var. Sonra okullar açılacak. Çocuklarına bayram hediyesi alamayacak, okul kıyafeti alamayacak birçok aile var. Şimdiye kadar el altından FETÖ’ye verdiğiniz Kurban paraları ile diyorum şu çocukları bir sevindirseniz. İhtiyaçlarını giderseniz. Pardon sizler hiç vermemişinizdir!

Ya da şu tatil paralarınız var ya kenarda bayram için, bir bayramda tatile gitmeyi verin. İhtiyaç sahiplerine yardım ediverin emin olsun tatilde aldığınız keyiften daha fazlasını alacaksınız.

He ille de “Yok biz tatile gideceğiz, güzele bakıp sevaba gireceğiz, ibaret edeceğiz” diyorsanız siz bilirsiniz.

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU