Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

En iyisi mi siz tatile gidin…

22 Ekim 2016 - 14:50

Benim ki sadece merak. Buradan soruyorum Düzcespor Genel Kaptanı Serkan Verep’e. Ticaret ve Sanayi Odası, AK Parti, MHP, CHP, MÜSİAD ve diğer STK, kurum ve kuruluşların başkanlarından, yönetim kurulu üyelerinden kaç tanesi kombine aldı? Kaç tanesi Düzcespor’un maçlarını protokolden beleş izliyor? ....

 

Ne istiyorsun bu Düzce’nin kodamanlarından diyorlar bana. Benim onlardan bir şey istediğim yok. Bu soruyu bana soranlardan ricam aynı soruyu o kodamanlara sorun. “Ne istiyorsunuz siz Düzce’den” deyin bakalım.

Ceplerini doldurmak istiyorlarsa Allah aşkına bir Cuma el ele verip doyuralım şunları. “Düzcem” diye diye yiyip bitirdiler memleketi. Ne faydaları olmuş ki kendilerinden başkasına. Hangisi kaç tane aç doyurmuş? Kaç öğrenciye burs vermiş? Düzce için ne yapmışlar?

Allah aşkına birbirlerinin kuyusunu kazmaktan başka bir icraatları var mı? Bilen varsa az beri gelsin.

Hatırlayın Düzcespor’un şampiyon olduğu yılı. Hepsi bir kare fotoğrafta yer almak için neredeyse birbirlerini ezecekti. Protokol ile sahaya inmek için bir silah çekmedikleri kalmıştı. Futbolcular ile selfie çekmekten başka ne yaptılar?

Az daha eşleri hepsini boşayacaktı. “Ulan bey, benle bu kadar fotoğraf çektirmedin” diye kürekle kafalarını kıracaklardı da, kredi kartlarını vererek kurtuldular.

Hatırlayın siyasi partileri. Düzcespor şampiyon olduğu sezon sanki bunlar yaptı. Amanın aman, azıcık zorlayın hafızaları da hatırlayın. Hala Düzcespor derler başka bir şey demezler. Stattan bol bol foto çekip atarlar. “Eh biraz yardım edin” diyen olursa da “Valla bu ay bende sıkışığım” derler. O sıra sosyal medya hesaplarından açıklama yaparlar “Düzcespor iyi yönetilmiyor” diye. En büyük hoca kesilirler. “O futbolcu oynatılır mı, acil transfer lazım, hoca değişiklikleri geç yaptı” diye sallarlar.

Sonraki ay yine gidilir yanlarına azıcık yardım edin diye. Bu sefer “Bu ay tamam dedim ama kusura bakmayın, işler bu ara çok bozuk” diye yine lafı geçiştirirler. Aynı günün akşamı dost sofrası kurulur. Gelsin ayranlar, gitsin çaylar. O ayran ve çay parasını bile vermezler.

Cevaplar geldiği an buradan hepsini paylaşacağım.

Kuru sözden öteye gidemeyen kodamanlar, çok kalabalık yapıyorsunuz Düzce’de. Bakın kış sezonu başlıyor. Siz en iyisi uzun bir tatile gidin de herkes işini yapsın.

Bu arada spor muhabiri arkadaşlar kusura bakmasın spor konusuna girdiğim için ama bu yazı şart oldu.

Vesselam…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU