Karakter Boyutu :
MUHARREM YILMAZ

EL İNSAF BE İHTİYAR EL İNSAF !

07 Kasım 2016 - 12:26

Bir haber portalı sahibi belediyeden ve AK Parti’den kendisine akıtılan musluğun kesilmesinin ardından 1 hafta önceye kadar yere göğe sığdıramadıklarının üzerini çizmiş. Hem de ne çizme ama!

Hikmet Keskin’i eski il başkanı Metin Kaşıkoğlu ile kıyaslamış. Kendince Kaşıkoğlu’na yalakalık yapmak için demiş ki özetle “ Kaşıkoğlu gibi güçlü, karizmatik, yakışıklı bir başkandan sonra devraldığı koltuğun hakkını veremedi” El insaf be ihtiyar. Ne çabuk unuttun ülke genelinde AK Parti oyları düştüğü 7 Haziran seçimlerinde ki Düzce başarısını. E hadi üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti diyeceksin peki 1 Kasım seçimlerin deki başarıyı da mı görmezden geleceksin. Yahu anladık yaşlandık artık peki Hikmet Keskin döneminde Düzce’ye bakanlık koltuğunun verilmesini demi hatırlamıyorsun! Bak bunu dün gibi hatırlıyorsun ama sırf musluğun kesildi, seni ciddiye almıyorlar diye kafana göre diş gösteriyorsun. A be ihtiyar, beş kuruş için değermiydi bunlara? En azından yaşından dolayı bir saygı görüyordun onu da kaybedeceksin.

He diyorsan ki ben “Bana bu haberleri başkası yaptırıyor” “Eyvallah” derim ama sonra sorarım “Kaç paraya sattın, o büyük davanı!”.

Demişsin ki “teşkilata hâkim olamadı”. Bunu okuyan Hikmet ağabey önce güler sonra çay içer benden söylemesi. Kimsenin gazına gelme.

Bir de dalga geçer gibi demişsin ki “Ak Parti İl başkanı Hikmet Keskin, kongreler yaklaşınca birdenbire halkı hatırlayıverdi ve ayakkabı boyatırken çektirdiği birkaç fotoğrafı basına servis etmekle, halkın başkanı olacağını zannetti” . Şöyle bir etrafa bakıyorum da senden başka herkesin başkanı olmuş anlaşılan. Sana bu haberi yazdıran ağababana de ki “Buradan bize ekmek çıkmaz” sende çekil artık kenara beGelelim diğer meselelere. Şöyle bir göz atayım dedim aman Allah’ım. Son birkaç günde ne olmuş sana böyle! Başkan Keleş’e bir yandan, belediyeye bir yandan. Giydirmediğin bir tek kendin kalmışsın. Azıcıkta kendine giydir de bu soğuk havalarda cıbıldak dolanma üşütürsün üzülürüm sonra.

Açıkça yalan söylüyorsun, yalan konuşuyorsun, yalancısın be ihtiyar. Düzce Belediyesi bir evi temizlemiş. Sende haberinde evin temizlenmeden önce ki halini gösteren fotoğrafı paylaşıp “Hakikaten tertemiz olmuş değimli” yazmışın. (Sana tavsiye yazı yazarken gözlüğünü çıkarma. Değil mi, yazacağına değimli yazmışın. Harfleri görmüyorsun anlaşılan!)

Yahu yalan yazılır da açıkça bu kadar da yazılmaz ki. El insaf be ihtiyar el insaf!

Son olarak baktın bugünler de Başkan Keleş’e vurmak moda “bari bende vurayım” dedin galiba. Ne de olsa basının geldiği son nokta burası. Vur Hikmet Keskin’e, vur Başkan Keleş’e, vur iktidara havan olsun. İnsanlar “Vay be adam yazıyor abi” desin demi.

A be ihtiyar, şaşırtmadın beni, kendinden bekleneni yaptın.

Az vicdan sahibi ol be ihtiyar. Bak seninle daha önce de atıştık biliyorsun. Bende geri vites olmaz. Numaram vardı sende silmediysen. Bak bu defa patronu falan arama doğrudan beni ara kapiş.

Ellerinden öperim saygılar…

Vesselam...

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
DÜZCE HAVA DURUMU