Karakter Boyutu :
NEVZAT CİNGİRT

Vurun Keleş’e…!

21 Ocak 2016 - 20:00

Konuşmaktan, yazmaktan, sorunlarıyla ilgilenmekten bıktığımız bir konu: Düzce’nin çöp sorunu…

Düzce’de çöp sorunu tarih oluyor “ sloganı ile 2013 yılında İsmail Bayram’ın Belediye Başkanlığı döneminde temeli atıldı.

25 Kasım 2014 tarihinde dönemin Düzce valisi Ali İhsan Su ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile Belediye Başkanlarının katıldığı tören de Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete giren Düzce Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisi’nin geleceği yeniden tartışma konusu olmaya başladı.

Çevrede yaşayan köylülerin, mahkemenin CED raporunun yürütmesini durmasından sonra başlattığı eylemler 10. gününe girdi. Köylüler haklı olarak mahkeme karının uygulanmasını ve nihai karar verilene kadar tesise çöp dökülmesini istemiyor.

Yediden yetmişe ilçeleri ve köyleriyle beraber bütün bir Düzce’yi yakından ilgilendiren bu sorunun çözümü için uğraş veren tek isim ise Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş görünüyor.

Başkanın dışında sorunu sahiplenen hiçbir Allah’ın kulu ortalarda görünmüyor. Sanki çöp sorunu sadece Keleş’in sorunu…

Düzce Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisi’ne ortak olan Düzce İl Özel İdaresi adına Sayın Valimiz Ali Fidan nerede?

İstanbul’un su havzası olduğu için Düzce Ovası’nı 1. derece koruma altına alan İSKİ yetkilileri neredesiniz?

Milli Savunma Komisyonu Başkanı olduğunda Bakan olmuş kadar sevindiğimiz, kırmızı plakası ile Otoban kenarlarında kendisini karşılamak ve elini sıkmak için sıraya girdiğimiz Sayın Düzce Milletvekilleri Faruk Özlü nerede?

Tartışmasız bir biçimde Düzce’de AK Parti siyasetinin bir numaralı isimi olan, karşısına çıkan bütün rakiplerini haritadan silen,  Türkiye’nin her yerinde ortaya çıkan çevre sorununa çözüm üremek için TBMM Çevre Komisyonu üyeliğine seçilen sayın Fevai  Arslan nerede? Neden Düzce’deki çöp sorunu ile ilgli tek kelam etmez

Adını Düzce tarihine yazdıran ilk başörtülü kadın Milletvekilimiz Sayın Ayşe Keşir nerede?

Seçildiği günden beri 1 yıldır başarılı bir İl Başkanlığı profili çizen AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin nerede?

Katı Atık Birliği’nin değerli üyesi ilçe ve belde belediye başkanları nerede? Neden kamuoyu önüne çıkıp tek bir kelam etmiyorlar.

Biliyoruz çöp bütün dünyanın en büyük sorunu. Hem de öyle bir sorun ki, kuru sıkı vaatlerle akşamdan sabaha halledilebilecek mesele değil.

Ama siz çözüm üretmek için göreve talip oldunuz. Mazeret üretme k için değil. 1 kasım seçimlerinde Düzcelilerin yüzde 70’i bu ve benzeri sorunları sizin çözeceğinize inandığı için AK Parti’ye oy verdi.

Bu nedenle yan yattı çamura battı mazereti uydurma hakkınız yok.

Hele hele Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i yapayalnız bırakarak bu işten sıyrılma şansınız hiç yok.

Önünüzde birkaç seçenek var:

Ya kapımızın önüne koyduğumuz günlük ortalama 400 ton çöp, vahşi depolama yöntemiyle eskiden olduğu gibi dere yataklarına, eski çöp alanlarına bırakılarak milyarlık tesis çürümeye terk edilecek.

Ya 10 gündür çadırlarda nöbet tutan vatandaşlar ile diyaloga girilerek köylüler mağdur edilmeden  ikna edilecek.

Ya da devletin sopasıyla soruna çözüm bulacaksınız.

Top sizde…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU