Karakter Boyutu :
NEVZAT CİNGİRT

Kaymakam Özer ve Başkan Yemenici’ye Alkış...

17 Mayıs 2016 - 16:26

Tanıtım Günlerinin en ilgi gören ve en iyi hazırlanan ilçesi, Düzce’nin denize açılan kapısı Akçakoca oldu. Bunda kuşkusuz Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer ve Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenci'nin payı büyüktü.

Ankara’da düzenlenen Tanıtım Günlerinin ilgi görmesinde valilik ve Düzce Belediyesi’nden sonra en büyük pay bu önemli organizasyona çok büyük önem vererek en iyi şekilde hazırlanmaya çalışan İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanlarınındı. Tanıtım Günlerinde özellikle Akçakoca stantları büyük ilgi gördü.

ÖZER VE YEMENİCİ ÖVGÜYÜ FAZLASIYLA HAK ETTİ

Taraflı tarafsız ortak görüş tanıtım günlerinin en ilgi gören ve en iyi hazırlanan ilçesi, Düzce’nin denize açılan kapısı Akçakoca olduğu yönündeydi.  Bu başarıda  Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici büyük çaba sarf ettiği için övgüyü fazlasıyla hak ettiler. Uyumlu bir ikili oluşturan Özer ve Yemenci'nin tutumu Ankara hazırlıklarına çok olumlu yansıdı.

Ayrıca TSO Başkanı Mehmet Pazvant, Akçakoca Turizm Derneği Başkanı Ömer Özcan, Yukarı mahalle tarihi pazarının yaratıcıları Gülten Tekin Özdeş ve muhtar Mehmet Karabıyık ile ismini burada sayamadığımız  onlarca gönüllünün büyük emeği vardı. Hepsine teşekkür hepsine  büyük alkış…

GELEN MİSAFİRLER BOŞ ÇEVRİLMEDİ

Akçakoca standına ziyaret için gelen misafirlere fındık, melengüçcegi tatlısı, hurma gibi yöresel ürünlerden oluşan birbirinden güzel tatlar ikram edilirken, yöresel ürünlerden oluşan hediye sepetleri ve Akçakoca panoramaları hediye edildi. Akçakocalı gönüllülerden oluşan Karadeniz folklör ekibinin gösterisi ise fuara ayrı bir renk kattı.

GÖREVLİLER BÜYÜK EMEK HARCADI

Hakeza satanda gelen ziyaretçilerle tek tek ilgilenen Akçakoca Belediyesi stant görevlileri ile fuar alanına kendi işletmelerinin tanıtımını yapan işletme sahipleri, gelen ziyaretçilere ikramlarda bulundular, hazırladıkları Akçakoca tanıtımı kitapçıkları ve broşürlerle ilçemizin tanıtımına katkıda bulundular.

UMUTLAR TAZELENDİ

Kısaca, Akçakoca’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için Ankara’da atılan adımlar, geleceğe olan umudumuzu yeniden yeşertti.  Kendimize olan güvenimizi artırdı. Yıllarca birbirinin kopyası özellikle EMITT fuarı ve tanıtım günleri adı altında yapılan etkinlilerde istediği verimi bir türlü alamayan Akçakoca, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da yapılan Düzce Tanıtım Günleri’nde büyük bir ivme yakaladı. İnşallah bu ve benzeri etkinliklerin devamı gelir.

Sonuç olarak aylardır yapılan hazırlıkların boşa gitmediği, fuar alanına gelen ziyaretçilerin yüzlerin okunuyordu. İşimiz bitmedi. Şimdi sıra, yeni yaz sezonu öncesi Akçakoca’ya gelecek misafirleri geldiklerine pişman etmeyecek hazırlıkların yapılmasında.

O da başka bir yazının konusu olsun…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU