Karakter Boyutu :
SELÇUK AKYOL SON NOKTA

AMERİKA'DAN DAHA ÖZGÜRÜZ BE KARDEŞİM

20 Ocak 2016 - 13:46

 

Devlete ihanet ne zamandan beri düşünce özgürlüğü oldu?

Ben bilemedim de

Bu olay yıllar önce olan bir özgürlük sevdası hadiseyi akıllara getiriyor tabi

Yıl 1960

Günlerden Perşembe 5 mayıs Perşembe

Özgürlük isteyen ancak özgürlüğün ne olduğunu bilmeyen insanların gençler, ulu orta eylem yaparak ülkede özgürlük istiyor.

Bu esnada yurt dışı gezisinden ülkeye dönen dönemin başbakanı, (BİR ÜLKENİN İNSANLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNUN OYLARI İLE SEÇİLMİŞ HÜKÜMETİNİN BAŞI)

Rahmetli Adnan Menderes, tam öğrencilerin sözde özgürlük istediği Kızılay Meydanında aracı ile geçerken aracını durduruyor ve gösteri yapan gençlerin arasına girip soruyor gençler sizin isteğiniz nedir?

Gençlerden bir artık hangi kominist ülke sevdalısı olduğu bilinmez bir kendini bilmez başbakanın yakasına yapışıp “ özgürlük istiyoruz” diyor

İşte o alanda Rahmetli Menderes tarihi cevabını veriyor “evladım şuan bir ülkenin başbakanının yakasına yapışıp özgürlük istiyorum diyorsun. Bundan daha özgür olunabilir mi”?

Bir ülkede görüşün ne olursa olsun. Bir ülkenin Cumhurbaşkanının, başbakanının anasına avradına, ailevi değerlerine küfredip sonra mahkemeye gidince özgürlük yok denilebiliyorsa

Sosyal medya ayağına her türlü ahlaksızlıklar, soytarılıklar yapıp, fotoşoplayıp sonra özgürlük istiyoruz sloganları

PeKAKA denen illete destek olup bu ülkeden maaş alıp sonra

O maaşını aldığı, insan yerine konduğu devlet katliam yapıyor bildirilerine imzalar atmalar

Devlet katliam yapıyor diyen 3-5 ne idüğü belirsize destek olduğunu söyleyen avukatlar

Bu ülkedeki özgürlük dünyanın hiçbir ülkesinde yok.

Zira katliam yapan bir terör örgütüne destek olanlar başka ülkelerde olsa yönetim şeklibne göre değişir ama vinçle sallandırılmaktan tutunda istihbarat teşkilatlarında sorguları yaptırılıp hapislere atılmaya kadar envai çeşit cezalandırılırlardı.

Mesela İran’da böyle bir olay olsa ki halen İran yapıyor. Vinçleri Tahran’ın meydanına getirip terör örgütü mensup veya destekçileri asılırdı. Halen PeKAKA’nın İran uzantısı olan PEJAK’çılara yapıldığı gibi.

Amerika olsa ki 11 Eylül saldırıları sonrası yapıldı da. Amerika’da olsa bu bildiriye imza atanlar FBI’ya verilir ve sorgularının FBI ajanları tarafından yaptırılıp suçlu bulunur ve hayatlarının tamamını hapiste geçirirlerdi. Örnek mi? 6 Eylül 2006 tarihinde çoğu ABD’nin önde gelen üniversitelerinde bulunan üst düzey 75 akademisyen 11 Eylül saldırılarının ‘hükümetin iç işi’ ve devlet terörü olduğu yönünde bir açıklamada bulundular. Aralarında meşhur öğretim üyelerinin de bulunduğu akademisyenler Amerikan Senatosu’nun talebi üzerine Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından ayrıca soruşturmaya tabi tutuldular. Üniversitelerde imza atan akademisyenlerin bir kısmına kınama, bazılarına ise uzaklaştırma cezası verdi.

Görüldüğü gibi verilen cezalar ülkelere göre değişmekle birlikte dünyanın en özgür ülkelerinde bile devlete ihanet suçsuz kalmıyor.

Ancak özgürlüğün olmadığı ülkemizde devlete istediğin gibi hakeret et, suçla suçlu bile olmuyor üstelik değişik mesleklerden de destekçi bulabiliyorsun.

DÜNYANIN EN ÖZGÜR ÜLKESİNDE DAHA NE İSTİYORSUN

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU