Karakter Boyutu :
SELÇUK AKYOL SON NOKTA

GÖRELİM YETKİ VE ETKİNİZİ

24 Mayıs 2016 - 14:58

Düzce’nin genç dinamik, Düzce’de ki eğitimi bilen, Düzce eğitiminin içinden çıkmış bir milli eğitim müdür olmuştu.

Turan Şahin, vizyon sahibi, hedefleri olan, vizyonu olan, genç ve gençlerin halinden anlayan ve eğitim anlamında yerlerde sürünen Düzce’yi ayağa kaldırabilecek bir müdürdü.

Ancak bir hafta sonu kararıyla vekâleten yürüttüğü makamını devretti.

Bu durumda sormak istiyorum.

Okul müdürlerini Düzce kamuoyunun tepkilerine rağmen değiştirebilen Eğitim Bir sen ve Memur- Sen, Düzce eğitimini bilen bir müdürü görevinde tutmak için ne yaptı?

Ya da Turan Şahin, Eğitim Bir Sen ve Memur Sen’e ne yaptık ki. Yangından mal kaçırır gibi makamından edildi.

Ayrıca;

Düzce’de son birkaç yıldır okul müdürlerinin atamaları bir kargaşaya neden oluyor malumunuz.

Ancak okul müdürlüğü’ne atamalarda kamuda etkili ve yetkili bir sendika tarafından tasarruf kullanılarak yapılıyor. Herkesin bildiği.

Düzce’nin ve Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde zaman zaman fiyaskolara yol açan,

Velilerin, okul aile birliklerinin ve toplumun büyük tepki gösterdiği bu atamalarda “ben önerdim oldu” ve “benim üyem oldu” büyük ağırlık kazandığı da malumunuz.

Bu atamalar esnasında okul müdürü vasfında olmayan ve atanan isimlerin daha sonra okul müdürlüklerinde yaptıkları da kamuoyu tarafından biliniyor.

Daha önce ivme kaybeden ve büyük oranda çöküntü yaşayan Düzce Milli Eğitim’de tam uçuşa geçecekken yapılan bu değişiklik Düzce için pek hayırlı olmadı biline.

Bu yazıdan sonra çıkacak dedikodulara mahal vermemek adına şunu da söyleyeyim. Turan Şahin bey’le yakın bir diyalog içine hiç girmedik. Müdür gazeteci ilişkisini hep koruduk.

Ve Turan Şahin’in makamı gereği duyduğum saygıyı gösterdim, gösteririm de.

Başarılı olması için çabaladığımız bir eğitim sisteminde İl Milli Eğitim Müdür vekili iken aniden herkese sürpriz olacak şekilde bir sabah Düzce’ye atanan Milli Eğitim Müdürlerinin hele başarılı bir grafik çizen birisinin atanması il adına çok üzücü oldu.

Ayrıca iki sendikaya tekraren sormak isterim.

Okul müdürü atamalarında bonkör ve kayırmacı bir yol izleyen yetkili ve etkili sendikalarımız, buyurun gücünüzü şimdi gösterin.

İki okul müdürü atamayla öğretmenlere gözdağı vermek değil maharet, Düzcelilerin sevdiği, saydığı eğitim camiası tarafından da sevilen ve saygı duyulan bir ismi makamında tutabilmektir.

Buyrun şimdi görelim sizin yetkili yerlerinizi 

 

  

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU