Karakter Boyutu :
SELÇUK AKYOL SON NOKTA

TARİHLER 7 HAZİRAN 2015

26 Haziran 2018 - 10:58

Recep Tayyip Erdoğan hatırına AK Parti’ye verilen oylar ile iktidarı yaşayan parti ilk defa yine millet tarafından cezalandırıldı.

Türkiye’de geçmişten gelen ve kangren olmuş birçok sorunu çözen Recep Tayyip Erdoğan halkın gönlünde taht kurarken maalesef AK Parti yerel yönetimleri, oyları kendilerinin aldığını düşünerek tabiri caiz ise “ceketimi assam tulum çıkartırım” havasına girince

Ve de “ben iktidarım ben ne dersem o olur” anlayışına bürününce, millette “bizi unutup havaya gireni bizde havaya sokarız” dedi. AK Parti ilk defa oy oranını büyük oranda düşürdü ve milletvekilliğinde büyük düşüş yaşadı.

Meclis, yıllar sonra yeniden koalisyon arayışlarına girdi.

Olmayınca da hop erken seçim.

Oysa Düzce 7 Haziranda yapılan seçimlerde 3 milletvekilliğini AK Parti’ye vermişti. Ama tabi Recep Tayyip Erdoğan hatırına.

Ancak maalesef partinin üst düzey yöneticileri bunu bir türlü göremediler. 

Kasım seçimlerinde millet baktı ki koalisyonlu karanlık yıllar geri gelecek. Bu defa verdi oyunu hem de yerelde saçma sapan isimlerin, ismi şaibelere karışmış isimlerin listelere konulmasına rağmen kahrederek verdi oylarını.

Yıl 2018

Yine AK Parti kurucu genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranını unutan AK Parti, bu defa da seçimlere yine “bizler yerel yönetimler olarak çok oy aldık” havasında gidiyordu. Oysa yerelde millet oylarını AK Parti’ye değil Recep Tayyip Erdoğan’a veriyordu.

Bu gerçeği bir türlü göremedi yöneticiler.

24 Haziran seçimlerin bir özelliği vardı oysa. Bu seçim ak koyun ile kara koyunun ayrılacağı seçimlerdi. Bu seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan mı? Yoksa AK Parti mi? Daha çok oy alacağı ortaya çıkacaktı.

Nitekim çıktı da. Gerçek AK Parti seçmeni 3 milletvekilini meclise gönderdi de. Ancak AKP’liler maalesef 2 milletvekilinde kaldı.

Çünkü gerçek AK Partililer Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizim kardeşlerimiz onlar dediği ve ittifakımıza sahip çıkın dediği MHP ile ortaklığı çoktan kabul etmişlerdi. Onlar bu seçimi de hem inandıkları genel başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı, Başkan yaparak hem de O’nun hazırladığı Cumhur İttifakından 3 milletvekilini meclise gönderdiler.

7 HAZİRANDA ÇIKARTILMASI GEREKEN ANCAK ÇIKMAYAN DERSLER

Millet; 7 Haziran 2015 seçimlerinde verdiği derste “Biz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar bağlıyız, ama yerel yönetimlerde dersini alsın” mesajı verdi ancak alınmadı

Millet, AK Parti yerel yönetimlerine “bizi unutanı bizde unuturuz” dedi, ancak bu mesajda yerini bulmadı.

Millet; “Oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan’a veriyoruz, sizler için bir seçenek olsa sizi harcayalım” dedi. Bu mesajda yerini bulmadı.

Sonrasında AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı kürsüden metal yorgunluğu var dedi. Bu mesajda yerini bulmadı. Hatta yerini bulmadığı gibi bulmuş da gerekenler yapılmış gibi bir imaj çizilmeye çalışıldı. Tabi sokak jargonuyla “Yersen”

Gelinen noktada Türkiye’nin en karanlık zamanlarında kurulan AK Parti, yöneticilerin eliyle AKP olmuşken, geçmişini unutanların makam sahibi olunca geçmişini unutmuşken, güç zehirlenmesi yaşıyorken

Ah vah etmek gibi, tüh demek gibi bir lüksü olmamalı, olamamalı.

ŞU BİLİNMELİ BU MİLLET RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I SİLMEZ AMA GÜÇ ZEHİRLENMESİ YAŞAYAN KENDİSİNİ UNUTANLARI BİR ÇIRPIDA UNUTUR.

Tabi bu süreçte olanda Numan Çabuk gibi gerçekten iş yapma eğiliminde olan, gerçekten çabalayan insanlara olur.

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU