ARTIK BAŞKA İLLER ARANMAYACAK

ARTIK BAŞKA İLLER ARANMAYACAK

Artık Düzce?deki yoğun bakım hastaları için başka iller aranmayacak. Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde yoğun bakımdan farklı bir bölümde tek kişilik odalarda 8 yataklı kroner yoğun bakım servisi açılması planlanıyor.

 

 

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi AII grubu hizmet rolünde 400 yatak kapasitesi ile faaliyet gösteriyor, 28 yatak kapasiteli erişkin yoğun bakım sağlık hizmeti sunumuna da kesintisiz devam edilirken,  Düzce?nin ve  Atatürk Devlet Hastanesinin konumu, fiziki donanımı ve mevcut yatakların sürekli olarak yüzde 97- yüz 100 doluluk oranları ile hizmet vermesinden ötürü erişkin yoğun bakım yatak sayılarında artış yapılması ihtiyacı ortaya çıktı.

Valilikten yapılan açıklamada,  Sağlık Bakanlığından izni alınan, Atatürk Devlet Hastanesinin mevcut yoğun bakım bölümünden farklı bir bölümde konumlandırılacak tek kişilik odalarda 8 yataklı Koroner Yoğun Bakım servisi açılmasının planlandığı bildirildi. Ayrıca doluluk oranları yüzde 99 ulaşan Anestezi ve Reaminasyon yoğun bakım servisindeki mevcut yatak sayısına ilaveten 10 yatak daha eklenerek 24  yatak olarak hizmet sunumu devam etmesinin sağlanacağı kaydedildi.

Düzce?den  başka illere yoğun bakım yatağı için sevklerin azaltılması hedeflenirken, hastaları çağın gerekliliği doğrultusunda son sistem teknik donanıma sahip tıbbi cihazlarla, modern tek kişilik odalarda sağlık hizmet sunumu verileceği belirtildi.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.