İYİ PARTİ AKÇAKOCA'DA İLK KONGRESİNİ YAPTI

İYİ PARTİ AKÇAKOCA'DA İLK KONGRESİNİ YAPTI

İYİ Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı ilk olağan kongresini yaptı. Parti binasında gerçekleştirilen ilçe kongresine İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu?nun yanı sıra il ve ilçe yönetiminden isimler katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan İYİ Parti ilçe kongresi, divan kurulunun teşekkülüyle devam etti. Divan başkanlığına seçilen Aydın Dursun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener?in Akçakoca kongresine gönderdiği mesajı okudu.

Kongrede konuşan  İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, kuruluşundan bir ay sonra kongreye gitme nedenlerinin bir zorunluluktan kaynaklandığını söyleyerek, ?Bize partiyi kuramazsınız dediler, partimizi kurduk. Seçime giremezsiniz dediler, 27 Aralık itibariyle ilgili kurumlara seçimlere girebilmek adına bütün resmi evraklarımızı verdik. Şu anda İYİ Parti 75 ilde teşkilatlanmasını tamamladı? dedi.

?İYİ partinin seçime girmesini engellemek için ellerinden gelen bütün hukuki açıklık ve boşlukları biliyoruz? diyen  Katırcıoğlu, ?Bu nedenle İYİ Parti?nin Ankara?daki teknik kadroları, önümüzdeki günlerde partimizin seçimlere girmesini engelleyebilecek herhangi bir boşluk bırakılmaması için,  hukuki bütün süreçlerin tamamlanması için düğmeye bastı? dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum ise yeni bir yönetim olmalarına rağmen bir ay gibi kısa bir sürede çok şey yaptıklarını dile getirdi. Yönetim kurulu listelerinde geçmiş dönemde ilçe başkanlığı yapmış üç ismin de yer aldığını kaydeden Başkan Lokum, ismini vermek istemeyen ama kendilerine destek olacaklarını söyleyen çok sayıda ismin de yanlarında olduğunu söyledi.

Yoğunluktan ötürü tam anlamıyla sahaya inemediklerini de sözlerine ekleyen Lokum, kongrenin ertesi gününde artık sahaya inerek çalışma yürüteceklerini söyledi.  


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.