ANALİG BADMİNTON MÜSABAKALARI BAŞLADI

ANALİG BADMİNTON MÜSABAKALARI BAŞLADI

Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton grup müsabakaları Düzce'de başladı.

Sporun tabana yaygınlaştırılması, Kulüplere ve Milli Takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından itibaren uygulamaya koyulan Anadolu Yıldızlar Ligi Müsabakaları ( ANALİG ) 2018 ? 2019 faaliyet yılı kapsamında Badminton  Grup Müsabakaları 04-06 Ocak 2019 tarihleri arasında Düzce Spor Salonunda Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor.Düzce,Karabük,Amasya,Samsun,Kastamonu,Zonguldak,Sinop,Bolu, Bartın ve Çorum illerinden yaklaşık 100 sporcunun katılım göstereceği Analig  Badminton Grup Müsabakaları büyük heyecana sahne olacak.   

Düzce'de gerçekleştirilecek grup müsabakalarında hem erkekler hem de kızlar kategorisinde takımlar yer alacak. Üç grup şeklinde yapılacak müsabakalar sonucunda erkek ve kızlarda 6 takım çeyrek finale çıkma hakkı kazanacak. Çeyrek final müsabakaları ise 08-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Çorum ilinde gerçekleştirilecek. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.