Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: 'Karşımızda dörtlü bir çete var, bunları Kandil yönetiyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: 'Karşımızda dörtlü bir çete var, bunları Kandil yönetiyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: 'Karşımızda dörtlü bir çete var, bunları Kandil yönetiyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan:"Karşımızda dörtlü bir çete var, bunları Kandil yönetiyor" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve daha önceden adı Ankapark olan Wonderland Euroasia'nın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüde vatandaşlarla beraber Kayahan'ın “Bizimkisi bir aşk hikayesi” şarkısına eşlik etti.

Toplam büyüklüğü 1 milyon 300 bin metrekareye varan Ankapark'ın sadece Başkent'in değil, Türkiye'nin gurur sembollerinden birisi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Çocuklar ve yetişkinler için her biri ayrı ayrı tasarlanmış bin 217 oyuncağın bulunduğu Ankapark, ayrıca 120 metre yüksekliğe ulaşabilen dünyanın en büyük ikinci fıskiyesine ev sahipliği yapıyor. Binlerce araçlık otoparkı, 5 kilometre uzunluğundaki raylı sistemleri, elektrik ihtiyacının belli bir kısmını karşılayan güneş enerjisi sistemi ile Ankapark aynı zamanda çevre dostu bir projedir. Toplam maliyeti 1 milyar 396 milyon lirayı bulan Ankapark'tan Ankara Büyükşehir Belediyemiz kira bedeli ve diğer kalemlerden yıllık 50 milyon lira kazanç elde edecektir. İl dışından gelecek ziyaretçiler ve turistlerle birlikte Ankapark'ın şehrimize çok ciddi katkıları olacaktır” diye konuştu. 

Erdoğan, Ankapark'ın hayata geçmesinde katkısı olan Melih Gökçek ve diğer katkısı bulunanlara teşekkür etti.

“Halkımın gönlünü kıran benim de gönlümü kırmış olur” 

Zaman zaman eksiklerinin, noksanlarının olduğunu belirten Erdoğan, “Tüm belediye başkanlarıma, bakanlarıma söylüyorum, halkımın gönlünü kıran benim de gönlümü kırmış olur. Çünkü biz gönüller kırmaya değil gönüller yapmaya geldik. Yapmak isteyip de yapamadığımız, daha hızlı koşmak isteyip de engellere takıldığımız dönemler de oldu. Bürokratik oligarşiden darbeci zihniyete kadar pek çok zorlukla yüzleştik. Ama bir an an olsun istikametimizi hedeflerimizden, yüzümüzü milletimizden ayırmadık. Kapımıza ayrımcılığı, kavgayı, millete tepeden bakmayı asla yaklaştırmadık. CHP'nin Hatay Belediye Başkanı ne diyor, ‘Oy yoksa yol da yok, hizmet de yok, iş aş da yok.' Böyle kibir kulelerinden asla olmadık. Benim bir belediye başkanım böyle dese kusura bakmasın kapıya koyarız. Bu tür adımları attık” şeklinde konuştu.

“Aldığımız tazminatlardan artık bıkar hale geldik” 

Sadece kendilerine oy veren vatandaşlar için değil, 82 milyon ferdin her biri için çalıştıklarının altını çizen Erdoğan, “Tüm Türkiye'ye bir kez daha şu gerçeği ifade etmek istiyorum, bize oy versin vermesin her bir kardeşimin şunu çok iyi bilmesini arzu ediyorum. Bilhassa diğer partilere gönül vermiş vatandaşlarımın dikkatini özellikle buraya çekmek istiyorum. Siyaset özünde rekabettir, hizmet yarışıdır ama yalan değildir. Yalandan daha büyük felaket olmaz. Ben Hatay'da 6 tane baraj yaptığımızı söylüyorum, ana muhalefetin başındaki zat ‘Hatay'da baraj yok ki' diyor. Eline diline dursun. Bana diyorsun ki, ‘Bunun bir danışmanı yok mu?' Bunu sana tavsiye ediyorum. Senin kılavuzun kim ona bak. Onun kılavuzu karga. Bütün her şeyi ile televizyonlara da talimatı verdim, Hassa'daki, Reyhanlı'daki bütün barajlarımızı yayınlayın, bu adam nerede hangi barajlarımız var görsün. Akşam yalan, sabah yalan. Biz bunun bu yalanları sebebiyle aldığımız tazminatlardan artık bıkar hale geldik. Ama bu ödemekten bıkmadı, artık çareyi milletvekillerine yardım sandığı kurdurmakta buldu. Şimdi milletvekilleri 5'er bin lira yardım sandığına para atıyorlar” ifadelerini kullandı.  

"Matruşka ittifakı kurdular"

Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın karşısında Kandil'den yönetilen dörtlü çete olduğunu ifade ederek, "Kandil'den yönetilen bu çete ile bir mücadele vereceğiz. Biz ittifakı nasıl kurduğumuzu, hangi adayları destekleyeceğimizi açıkça milletimize ilan ettik, tüm süreç sizlerin gözü önünde gerçekleşti. Aldığımız kararları 82 milyon ile şeffaf bir biçimde paylaştık. Cumhur İttifakı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki kardeşimizdir. Mehmet Bey daha sonra milletvekilimiz oldu, daha sonra Çevre Şehircilik Bakanlığımızı yaptı ve daha sonra da benim mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcım oldu. Ankara'yı rastgele ellere teslim edemeyiz, sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz. Beş dönem Kayseri'yi idare etmek başka bir şey, bir ilçeyi idare etmek başka bir şey. İki dönem burada seçim kaybeden birisiyle Mehmet Bey mukayese edilebilir mi? İstiyoruz ki Ankara emin ellerde devam inşallah desin. Nerede kendi adaylarımızla yarıştığımız gün gibi ortada, milletimizden gizli saklı hiçbir işimiz yok. Peki biz böyle hassas davranırken muhalefet ne yaptı, onlar da gittiler matruşka ittifakı kurdular. İttifakın içine daldıkça tıpkı matruşka gibi içinden bölücüler çıkıyor, marjinaller çıkıyor, Taksim'de ezanı ıslıklayan edepsizler çıkıyor. İttifakı deştikçe içinden Pensilvanya'nın ve Kandil'in uzantıları çıkıyor. İttifakın önünü arkasını araştırdıkça ortaya çıkar ağları, menfaat şebekeleri çıkıyor, ittifaka dikkatli bir şekilde bakınca ortaya bölücü örgütün uzantıları ile yapılmış kirli kanlı pazarlıklar çıkıyor. Bu ittifakta herkes var ama sadece millet yok. Milletin iradesi yok, bu ittifakta her şey var ama samimiyet yok, şeffaflık yok. Bu ittifakta her türlü alengirli işlere yer var ama doğru dürüst yer yok. Bu ittifakta bölücü heveslere tahammül var ama vatanperverlik, milliyetperverliğe tahammül yok" şeklinde konuştu.

"Defol geç orada yaşa" 

"Bay Kemal ve hanımefendi ilk günden itibaren ittifakın gerçek patronunun, asıl ortağının kim olduğunu gizlemeye özellikle dikkat ettiler" diyen Erdoğan, bölücü örgüt sempatizanı yüzlerce kişiyi CHP rozetleri ile, CHP kamuflajı ile belediyelere sızdırma girişimlerini inkar ettiklerini belirtti. "Kafasını kuma gömen deve kuşu misali kendileri konuşmayınca, yok sayınca, inkar edince milletin de gerçeği görmeyeceğini zannettiler. Ancak geçen hafta ittifakın gizli ortağı, asıl patronu çıktı ve postayı koydu" diyen Erdoğan, HDP Eşbaşkanı'nın "Kürdistan'da kazanacağız" konuşmasının yer aldığı videoyu vatandaşla beraber izledi.

Videonun ardından Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti: 

"Bu adam Türk değil ama benim Kürt kardeşlerim üzerinden geçiniyor, oradan rant elde ediyor. Bu ne idüğü belirsiz birisi. 'Kürdistan'da HDP kazanacak, batıda AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'ni kaybettireceğiz' diyor. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu adam Türkiye'yi bölmek gayreti içerisinde olan bu malum partinin, HDP'nin eş başkanı. Sen Kürdistan'da mı yaşamak istiyorsun? Irak'ın kuzeyinde Kürdistan var, defol geç orada yaşa ama benim ülkemi bölemeyeceksiniz, böldürmeyeceğiz. Eş başkanın bu postasından sonra bay Kemal ile hanımefendinin tabii elleri ayaklarına dolandı. Ne Ankara'daki adayları ne de İstanbul'daki adayları meydana çıkıp da bu nobran dile gıklarını bile çıkaramadılar. 'Hayır' diyemediler, birbiriyle çelişen, birbirini yalanlayan 3-5 cümle dışında eşbaşkana cevap dahi veremediler. Ağızlarının payını aldılar, eşbaşkan karşısında mum gibi oldular. Bize saldırarak, bize hakaret ederek, sürekli bize iftira atarak şu on günü kurtarabileceklerini düşünüyorlar. Oysa Ankara'da ve Türkiye'de Pandora'nın kutusu açılmıştır. Kimin ne olduğunu biliyoruz, millet bu oyunu gördü, tezgahın şifrelerini çözdü, artık olanı olmamış sayamazsınız."

"Gerçekler çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor" 

Milletin Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir adayının nasıl bir karşılıksız senet veya sahte senet cambazı olduğunu öğrendiğini söyleyen Erdoğan, "Ayrıca vergi kaçakçısı bu, bunların hepsini anlatmamız lazım. Buralardan ayakta durmaya çalışmış, şimdi böyle bir adam Ankara'ya belediye başkan adayı oluyor. Gereken dersin verilmesi lazım. Matruşka ittifakının Ankara adayı ile ilgili gerçekten çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor. Bugün karaladıkları, kanlı bıçaklı oldukları şahıslarla daha düne kadar ne işler çevirdikleri, nerelere gittikleri, ne konuştukları, birbirlerine hangi mesajları attıkları tek tek ortaya çıkıyor. Bu skandal 'provokasyon' diyerek, bağırarak sağa sola çamur atarak kapatılamayacak kadar büyüktür. Sorulara dürüstçe cevap vermek yerine kaçmak, gazetecilere saldırmak, mızmızlanmak hiç kimseye bir fayda sağlamaz. Elbette Ankaralı kardeşlerim bunun hesabını sandıkta soracaktır. Benim milletim bu ittifaka ve ortaklarına derslerini sandıkta verecektir. Kardeşlerim ne böyle bir ittifaktan ne de bu ittifakın defolu adayından Ankara'ya bir hayır gelmez. Kendine faydası olmayanın milletine de, memleketine de hiçbir faydası olmaz. Biz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yapıyoruz, bu CHP bunu yargıya taşıyor, ne oldu taşıdınız? Yargı lehimize kararını verdi, çıktın özür diledin mi? Bunlarda öyle bir yüz yok ki. Ankara sıradan bir şehir değil, şu andaki külliyelere layık bir şehir. Ankara, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kalbidir" diye konuştu.
Erdoğan, açılan tema parkın vatandaşlara 31 Mart akşamına kadar ücretsiz olduğu müjdesini verdi. Park, şehit ailelerine ise süresiz ücretsiz olacak.  


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.